VITO BAMBINO (POLSKA)

Różnorodność i multikulturowość – te słowa najlepiej określają Vito Bambino. Pozytywny flow wokalisty Bitaminy cieszy wiele otwartych uszu.
Mateusz Dopieralski urodził się w 1988 roku w Katowicach, ale mieszka w Niemczech. Nie mówi jednak o sobie „Niemiec”, „Polak” czy „Ślązak”, ale z dumą deklaruje się jako “Europejczyk”. Vito Bambino jest kompozytorem, tekściarzem, producentem, wokalistą grupy Bitamina oraz aktorem teatralnym i filmowym. Początek jego drogi muzycznej to rok 2003. Popularność zyskał dzięki przebojowi „Dom” grupy Bitamina. Współpracował m.in. z takimi artystami i zespołami jak Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Envee, Paulina Przybysz, Rasmentalism, Sanah, Quebonafide czy Kwiat Jabłoni. Równolegle do Bitaminy Mateusz realizuje się muzycznie jako Vito Bambino i w 2020 roku nakładem Def Jam Recordings Poland wydał pierwszy solowy album „Poczekalnia”. To opowieść o tym, że „młodość jeszcze ostatecznie nie wywietrzała z głowy, podobnie pragnienie wolności, ale trzeba już się zmierzyć z zadaniami dorosłych, jak wizyty w urzędach, czy odpowiadanie na urzędowe pisma.” Płytę promowały “Bunkrów nie ma”, “Rampage” i “Oddaj”. Vito Bambino został wywołany przez życie do odpowiedzi i udzielił jej w postaci prawdziwych, szczerych piosenek o tym, co ważne. Miłości, przyjaźni, radości i innych. Nie brakuje w tym autentycznej pozytywnej wibracji, bo przecież „bez sterowania jamajski riddim przejmował groove”, jak wspomina w „Rampage”.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 10.07.2022

Linki:

https://www.facebook.com/TheBitaminaC https://www.facebook.com/kalejdoskoprecords https://www.instagram.com/bitamina.vito.bambino/

Video:

Nudy https://youtu.be/KSX_CntKgjI
Bunkrów nie ma https://youtu.be/7-sVqoKbtXU
Rampage BEZ BITU ft. Moo Latte https://youtu.be/EErgGFsaaoo
Bitamina – Dom https://youtu.be/0srJ9m6WeUs