WARSZTATY BĘBNIARSKIE 2022

WARSZTATY BĘBNIARSKIE 2022
WARSZTAT 1
TERMIN: 9 LIPCA 2022
MIEJSCE: NAMIOT YELLOW STAGE
CZAS: 13:00 – 14:30
WARSZTAT 2
TERMIN: 10 LIPCA 2022
MIEJSCE: MOLO NAD JEZIOREM DRWĘCKIM
CZAS: 14:30 – 16:00

Prowadzący: Dominik Muszyński – Artysta, Muzyk, Terapeuta Uzależnień, Muzykoterapeuta, Manager, Animator Kultury Etnicznej, Piercer, od blisko 30 lat zajmuje się muzyką perkusyjną ( Afro-Cuban, Zach. Afryka. Brazylia). Nie tylko nagrywa i gra koncerty ale też prowadzi szeroką działalność warsztatową wykorzystując instrumenty perkusyjne głównie do integracji, edukacji, współpracy, otwierania i uwalniania emocji, komunikacji, muzykoterapii dynamicznej jak i muzykoterapia relaksacyjne. Jest też Instruktorem Terapii Uzależnień pracującym w Prywatnym Ośrodku Terapii Uzależnień w Koninkach. Podobnie muzykę i terapię traktuję jako sztukę i obie te formy stały się jego pasją. Łączenie tych technik pozwala mi poznawać mechanizmy które mają niezwykły wpływ na nasze życie. Fascynuje go praca z ludźmi uzależnionymi.

WARSZTAT 1
TERMIN: 9 LIPCA 2022
MIEJSCE: NAMIOT YELLOW STAGE
CZAS: 13:00 – 16:00
Warsztat samorozwoju osobistego z udziałem bębnów obręczowych – praca w zespole.
Bębny od zarania wieków służyły ludziom, były narzędziem w rękach szamanów – terapeutów. Z jednej strony uziemiły nas pokazując istotę tego co tu i teraz, z drugiej strony były jak statek kosmiczny, który zabierał nas w głąb naszej galaktyki pokazując mocne i ważne aspekty duchowości. Służyły też w celach integracyjnych, spajając ludzi.
Podczas warsztatu wykorzystamy te właściwości by zagłębić się w czas dzieciństwa i wrócimy do rodziny pierwotnej by poznać i przyglądnąć się roli jaką w niej przyjęliśmy i jak się to przekłada na dorosłe życie. Zapewniamy do 20 instrumentów perkusyjnych dla 20 osób, są to bębny obręczowe uderzane półkami. Podczas tych warsztatów, zwrócimy szczególną uwagę na pracę, która odbywa się z zachowaniem zasad i formuły kręgu połączonych z terapia grupową, pracę z bębnem obręczowym narzędziem, za pomocą którego będziemy się uczyć uspokajać kompulsywne myśli związane z przeszłością i przyszłością by świadomie korzystać z teraźniejszości, pracę z oddechem i bębnem, naukę rytmów i technik gry.

WARSZTAT 2 – INTEGRACYJNY
TERMIN: 10 LIPCA 2022
MIEJSCE: MOLO NAD JEZIOREM DRWĘCKIM
CZAS: 14:30 – 16:00
WARSZTAT INTEGRACYJNY
Zapewniam instrumeny perkusyjne dla 70 osób. Bądą to bębny basowe, conga, djemby, tamburyna, grzechotki, dzwonki itd. Podczas tych warsztatów opowiadam i pokazuję w jaki sposób gra się na poszczególnych instrumentach, uczę trzech prostych rytmów, na bazie których budujemy całą kompozycję oraz różnych rytmicznych sygnałów i reakcji na nie. Uwieńczeniem trudu będzie koncert finałowy. Dobór rytmów, stopień trudności i cały przebieg warsztatów dopasowany jest dla przeciętnych osób nie mających nigdy kontaktu z takimi instrumentami.