Warsztaty gry na bębnach

WARSZTATY GRY NA BĘBNACH

„Integracja w zespole za pomocą rytmu”

Dominik „WaDaDa” Muszyński

11-13.08, 14:00 – 16:00, Yellow Stage (Czerwone Koszary)

wyłącznie na zapisy, link poniżej

 

Warsztat składa się z dwóch części:

 

  • Integracja za pomocą rytmu czyli role, funkcje i zasady współpracy poszczególnych instrumentów w dużej sekcji rytmicznej. Uczestnicy stworzą i zagrają utwór perkusyjny na 30 instrumentów.

 

  • Praca z techniką, czyli co robić, by nauczyć nasze dłonie tańczyć. Ćwiczenia poprawiające sprawność naszych dłoni i podstawowe techniki gry na bębnach djembe.

 

Dominik Muszyński od 1991 roku zajmuje się muzyką i promocją kultury etno, gra na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych, a w szczególności na bębnach (conga i djembe). Jest liderem zespołu Wadada, z którym koncertuje na terenie całej Polski i zagranicą. Grupa związana jest z perkusyjną muzyką etniczną z Afryki Zachodniej, Kuby, Jamajki, Brazylii, Gruzji, Azji, Australii, Bliskiego Wschodu i była jednym z pierwszych zespołów w Polsce uprawiających taką muzykę. W ciągu dwudziestoletniej działalności scenicznej Dominik zagrał kilkadziesiąt tras koncertowych i ponad 1000 koncertów, m.in. z Czerwie, Habakuk, Słoma i Bębnoluby, Kofi Ayivor (Osibisa), Jacek Kleyff i Orkiestra Na Zdrowie, Muniek Staszczyk, Pudelsi, Justyna Steczkowska, R.S.C. W 1994 roku założył prawdopodobnie pierwszą szkołę w Polsce gry na etnicznych bębnach w stylu Afto-Cuban i Djembe Dundun Afryka Zachodnia. Od 1995 r. współpracuje z rzeszowską Filharmonią Podkarpacką i szkołą muzyczną „Yamaha”, dla których stworzył już ponad 5000 audycji muzycznych dla dzieci i młodzieży. Jest też związany z legendarną rzeszowską formacją T.H.Culture, której był współzałożycielem.

https://www.facebook.com/wadadaetno

Warsztaty dostępne są dla wszystkich w wieku powyżej 12 lat. Nie jest wymagany wcześniejszy kontakt z jakimkolwiek instrumentem muzycznym.

Uczestnictwo jest darmowe. Ilość miejsc ograniczona do 30 osób dziennie. Wymagane są wcześniejsze zapisy:

https://orf-warsztaty-wadada.evenea.pl/

Program warsztatów jest taki sam każdego dnia.

Zakaz wstępu z napojami alkoholowymi, jedzeniem, aktywnymi telefonami, małymi dziećmi lub zwierzętami będącymi pod opieką uczestnika warsztatów.