Warsztaty w trakcie ORF 2018

Oto co mamy Wam do zaoferowania oprócz samej muzyki!

WARSZTATY TAŃCA DANCEHALL

DHQ Ula Afro 
Trzykrotna mistrzyni Polski oraz vice mistrzyni Europy, prężnie działająca w środowisku dancehallowym i twerkowym promując kulturę Jamajki i dancehall. To pokazy, wykłady i warsztaty prowadzone nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie (m.in. w Finlandii, Włoszech, Japonii). Prekursorka  dancehallu i twerku w Polsce oraz zdobywczyni wielu nagród, w tym Vice mistrzostwa świata na zawodach International Dancehall Queen w Montego Bay na Jamajce.

DHQ Malwa
„Dancehall to dla mnie taniec, dzięki któremu w całości mogę wyrażać siebie. Muzyka i styl życia Jamajczyków wywierają ogromny wpływ na moje życie tu w Polsce. Teraz poznając tę kulturę czuję, że żyję pełnią życia. W tańcu odnajduję drogę do bycia tu i teraz. Z kultury jamajskiej wyciągam życiową filozofię, na piedestał wynosząc korzenie i pierwotne idee jednoczące ludzi w tańcu, nadające mu wymiar społeczny i duchowy. Bycie Dancehall Queen definiuję jako wszechstronne działanie, na rzecz rozwoju kultury dancehall w Polsce.”

Miejsce: Molo nad Jeziorem Drwęckim
Data: 6 – 8.07 w godz. 13:00 – 14:30
Wstęp wolny

WARSZTATY DREADOWE

Połączenie wykładu wraz z panelem dyskusyjnym oraz praktycznym pokazem wykonywania i pielęgnacji dredów prowadzone przez ekipę Wu Kwadrat. W trakcie zajęć zobaczycie różne rodzaje pokrewnych fryzur alternatywnych i różne metody ich wykonywania oraz pielęgnacji. Zrozumiecie różnice między dreadami a dreadlockami. Wu Kwadrat podzielą się swoją wiedzą zdobytą podczas wielu lat praktyk.

Miejsce: Bulwar nad Jeziorem Drwęckim, obok mola
Data: 6 – 8.07 w godz. 13:00-14:30
Wstęp wolny

WARSZTATY BĘBNIARSKIE – INTEGRACJA POPRZEZ RYTM

Motto:
„Jeśli Twoje serce bije, jesteś perkusistą. Niech bęben połączy Twoje serce z dłońmi. Niech Twoje ręce naucza się tańczyć…”

Dominik Muszyński
Od 1991 roku zajmuje się muzyką i promocją kultury etno. Gra na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych, a w szczególności na bębnach (conga i djembe). Jest liderem zespołu WADADA (czyt. ładada), z którym koncertuje na terenie całej Polski i nie tylko. Projekt związany jest z perkusyjną muzyką etniczną z Afryki Zachodniej, Kuby, Jamajki, Brazylii, Gruzji, Azji, Australii, Bliskiego Wschodu i był jednym z pierwszych zespołów uprawiających taką muzykę w kraju nad Wisłą.

Miejsce: Yellow Stage – Czerwone Koszary.
Data: 7-8.07 w godz. 15:00 – 16:30
Wstęp dla posiadaczy karnetów lub biletów jednodniowych

WARSZTATY CAPOEIRA

Grupa capoeiry Cordao de Ouro zaprasza na pokaz i warsztaty dla dzieci i dorosłych poprowadzone przez profesorów i instruktorów z Brazylii i Polski. Capoeira to brazylijska sztuka walki łącząca w sobie taniec, muzykę, rytm, gimnastykę i akrobatykę.

Miejsce: Bulwar nad Jeziorem Drwęckim, obok mola
Data: 7 – 8.07 w godz. 13:00-14:30
Wstęp wolny

STREFA ODKRYWCÓW I CHILL OUT STOWARZYSZENIA RZECZJASNA

Strefa Odkrywców

W tym roku zapraszamy wszystkie ciekawskie dzieci do Strefy Odkrywców! Będziemy zgłębiać tajniki otaczającej nas natury. Zbadamy glebę i wodę. Sprawdzimy czy można się dobrze bawić nie mając zabawek ani nowoczesnych gadżetów. Poszukamy skarbów i rozwiążemy zagadki. Zabawimy się w badaczy, odkrywców i artystów. Z nami nie ma nudy!

Miejsce: Czerwone Koszary
Data: 6 – 8.07 w godz. 15:00 do 20:00
Wstęp dla posiadaczy karnetów lub biletów jednodniowych

Chill out

W tym roku Stowarzyszenie RzeczJasna wraz z Sunsandra zapraszają do strefy Chill out.
„Przepiękne okoliczności przyrody. Szum drzew. Cisza. Spokój. Do tego kojący dźwięk cudownego instrumentu – gongu. Jego wibracja pozwala odkryć to, co w Tobie najlepsze. Wycisza umysł i otwiera drzwi do głębokiej relaksacji. Przekonaj się o sile gongów.”

Miejsce: Czerwone Koszary
Data: 6 – 8.07 w godz. 20.00 do świtu
Wstęp dla posiadaczy karnetów lub biletów jednodniowych

STREFA GIER REBELA

Jeszcze więcej grania, na jeszcze większej strefie gier planszowych! Ekipa Rebela ponownie na ORF zaprezentuje swoje nowości, w tym „Jungle Speed Plaża” i „Dobble Plaża” – prawdopodobnie najlepsze imprezówki tego lata. Jednym słowem WSZYSTKO GRA!
Film z ORF 2017: http://bit.ly/2KheuaK

Miejsce: Czerwone Koszary
Data: 6 – 8.07 w godz. 16.00 do zmroku
Wstęp dla posiadaczy karnetów lub biletów jednodniowych