WICKED DUB DIVISION (Włochy)

Radykalny nowoczesny i transowy live dub z silnym kobiecym elementem w postaci wokalistki Micheli Greny.Wicked Dub Division powstali w 2005 roku z pomysłu GP Ennasa (perkusja), Kinga Claudio (bas) i Luca Venerusa (klawisze). Po serii singli winylowych wyprodukowanych dla sceny soundsystemowej, w 2011 roku wydali swój pierwszy album zatytułowany „Wadada”. Pojawienie się w 2014 roku Micheli Greny, wcześniej wokalistki B.R. Stylers i Massimiliano Peak, wyznaczyło nowy punkt wyjścia.

Po pierwszych doświadczeniach w stylu The Rootical Dub Session, będących hołdem dla początków dub reggae, Wicked Dub Division w 2015 roku wydali album „Dub Drops”. Osiągnęli też wtedy wiele ważnych celów: wystąpili na wielu scenach we Włoszech i poza nimi (m.in. na Rototom Sunsplash w Hiszpanii), otwierali występy Twinkle Brothers, Dub Inc i 99 Posse. Zdobyli nagrodę krytyków we włoskim konkursie Amnesty International „Głosy na rzecz wolności” za swoją piosenkę „New Slavery”.

Ich kolejny album „Red” (2016) promowały teledyski „Freedom” oraz „Roots and Wings”. W 2017 roku wydali 12-calowy singiel „Lion” dla Roots Cooperation i wielki przebój „Mama” razem z North East Ska Jazz Orchestra, gdzie wystapiło w sumie 22 muzyków obu grup. Teledysk do tego utworu przebił już 14 milionów odsłon.

Michela Grena wielokrotnie współpracowała również jako wokalistka z Zion Train.

Po lecie 2019 roku, zajętym koncertami na wielu międzynarodowych festiwalach, wydali swój ostatni jak do tej pory album „Deepest”. Wśród gości włoskiej ekipy na płycie usłyszycie Baltimores, North East Ska Jazz Orchestra, Zion Train, Burimana i Dubdadda.

Ich ostatnim wydawnictwem jest singiel „Revolutionary Souls”.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 8.07.2022

Linki:http://www.wickeddubdivision.com
https://www.facebook.com/WickedDubDivision

Video:

Wicked Dub Division meets North East Ska Jazz Orchestra – Mama https://youtu.be/KpYaj-hsIkA
Heroes Never Give Up feat. Baltimores https://youtu.be/m69fkX_ffQQ
We are One https://youtu.be/qKCnC9Zt7C4
Roots & Wings („Warriors” Version – Studio Live Session) https://youtu.be/BDX0VOqPyvI
Revolutionary Souls [Official Video 2020] https://youtu.be/v8SazizV6TE
How Many Women https://youtu.be/iaYyXz0JE_s