WYCIECZKI Z PRZEWODNIKAMI

WYCIECZKI Z PRZEWODNIKAMI

08.07.2022, piątek godz. 14.00
Muzeum w Ostródzie znajduje się w średniowiecznym zamku niedaleko festiwalowych wydarzeń. Dla najmłodszych uczestników i ich rodziców przygotowało specjalne zajęcia, podczas których własnoręcznie będzie można poznać technikę czerpania papieru, a nawet taki papier zrobić samemu! To mokra i brudna robota, ale na pewno dostarczy wiele radości. A do tego bicie pamiątkowej monety i opowieści o życiu codziennym ostródzkiego zamku.
Czas trwania ok. 3 godz.

09.07.2022, sobota godz. 12.00
Na Wyprawę Śladami Ostródzkiego Smoka zabierze was licencjonowana przewodniczka Alicja Czerniawska z Zachodniomazurskiego Stowarzyszenia Przewodników. Dlaczego smok? Bo znajduje się w herbie Ostródy i wiąże się z nim pewna stara legenda. Wprawdzie rozprawia się z nim Św. Jerzy, ale smok to zawsze smok. Podobno gdzieś na terenie miasta jeszcze leżą resztki jego cielska… Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej koniecznie musicie ruszyć na tą wyprawę. (@przewodnicypomazurach)
Czas trwania ok. 3 godziny.

10.07.2022, niedziela godz. 11.00
Czy wiecie, że dawno, dawno temu, ostródzka knieja (zwana też ostródzką puszczą), była częścią wielkiego kompleksu leśnego ciągnącego się aż po Litwę? Do dziś niewiele się z niej zachowało. Jednak mimo to, nasze lasy nadal robią wrażenie. Żeby je choć trochę poznać proponujemy Pieszą Ekspedycja Przyrodniczą nad jezioro Czarne. To wyprawa dla naprawdę wytrwałych poszukiwaczy przygód. Poprowadzi was Aga Karłowicz, która okoliczne lasy zna jak własną kieszeń. Poznacie tajemniczą roślinę, która rośnie tylko tu i nigdzie indziej na całym świecie. Do tego zagadki, zadania i kolejne tajemnice do rozwiązania. Skąd się wzięła nazwa jezioro Czarne? I czy ma jakiś związek z ostródzkim smokiem? A wszystko w przepięknych okolicznościach przyrody ostródzkich lasów. Kto podejmie wyzwanie?
Trasa ok.10km, czas trwania 4 godz.

Zbiórki, zapisy na wycieczki i szczegółowe informacje na Rodzinnej Strefie Recyklingu i (Re)Kreacji w trakcie trwania festiwalu.