AGENT SASCO (Jamajka)

Jeden z najbardziej gorących jamajskich artystów, wcześniej znany jako Assassin i szanowany w świecie za swój oryginalny styl na styku reggae i dancehall, przywozi do Polski swój nowy album “Hope River”.

W 2000 roku Spragga Benz nagrał piosenkę, w której Sasco po raz pierwszy pojawił się ze swoją zwrotką. To był początek długiej listy kolaboracji, która rozrosła się do czterech albumów oraz ponad 350 singli. Współpracował ze zdobywającymi Grammy mega gwiazdami hip-hop jak Kanye West (“I’m In It”) czy Kendrick Lamar (“The Blacker The Berry”), jak i z legendami dancehall i reggae, m.in. Shaggy’m, Bounty Killer, Buju Bantonem, Josie Wales, Richie Stephensem, Freddie McGregorem, Marcią Griffiths czy Beresem Hammondem. Sasco wciąż się rozwija, by jego muzyka zawsze brzmiała świeżo. Jest również producentem i współzałożycielem Boardhouse Records. Po podpisaniu w 2004 roku umowy z VP Records wydał dla tej wytwórni dwa albumy – debiutancki “Infiltration” (2005) oraz celebrację życia w getcie, “Gully Sit’in” (2007). Obydwa zostały wysoko ocenione przez fanów i miały ogromny wpływ na jego światową rozpoznawalność. Trzeci krążek “Theory of Reggaetivity” (Germaica Digital 2016) zawierał 100% reggae, a wsród gości możecie usłyszeć na nim m.in. Chronixxa.

Agent Sasco występował na głównych festiwalach na całym świecie, od Europy poprzez Amerykę Środkową do Ameryki Północnej, Afryki, Karaibów czy Dalekiego Wschodu. Ostatnio można go było zobaczyć wśród gości Buju Bantona na słynnym koncercie “Long Walk to Freedom” na Stadionie Narodowym w Kingston.

Ubiegły rok przyniósł jego najnowsze wydawnictwo “Hope River” z całą masą wyjątkowych gości. Są tam m.in. Stephen Marley, Dre Island, Stonebwoy, Kabaka Pyramid, Spragga Benz, Tony Rebel, Bay-C, Queen Ifrica, Tessanne Chin czy Romain Virgo. Można tam również usłyszeć fragment wywiadu udzielonego przez Buju Bantona w 2004 roku, gdzie mówi: “Osobiście czuję, że młody artysta nazywający się Assassin ma przed sobą wielką przyszłość.”

Muzyka jest tu bardzo zróżnicowana, od reggae, hip-hop i dancehall, skończywszy na gospel.

Reggaeville.com napisał o tej płycie: “Jest pełna przekazu mówiącego o nadziei, motywacji, pracowitości i wytrwałości. Ukazuje prywatną stronę Sasco, o której wcześniej nie słyszeliśmy.”

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 13.07.2019

Linki:

http://agentsasco.com

https://www.facebook.com/AgentSascoMusic

Video:

„Banks of the Hope”

https://youtu.be/1f-ogZu0zec

„Journey” feat. Wayne Marshall

https://youtu.be/VBUUSsknRv8

„Mama Prayed” feat. Glacia Robinson

https://youtu.be/m1yWTMFH1Cg

„Winning Right Now”

https://youtu.be/yrNe0eqoEPg

„Stronger”

https://youtu.be/_J6KFblXv1Q

„Same Thing Again”

https://youtu.be/m_fKJjZZik8

„Mix Up”

https://youtu.be/rthJyGbfYRM

Live Rebel Salute Festival 2019

https://youtu.be/rZ4gT71Haqw