ALPHA STEPPA & NAI-JAH (Wlk. Brytania / Nigeria)

To czołówka młodych artystów na arenie światowego dubu. Przybywa z afrykańskim wokalistą, z którym stworzył swój ostatni album. 

Alpha Steppa to syn i siostrzeniec założycieli legendarnego brytyjskiego duetu Alpha & Omega. Jako młody chłopak nasiąknął kulturą dubplates i sound systemów. Teraz utalentowany producent działający na własną rękę, którego produkcje łączą dźwięki, wśród których się wychował z nową generacją brytyjskiej muzyki basowej, której jest częścią. Jego styl, dzięki eksploracji nowych brzmień muzyki dubstep wykracza daleko poza dźwięki swojego muzycznego dziedzictwa. Ben do tej pory wydał 6 albumów studyjnych, trzy jako Alpha Steppa i kolejne trzy w kolaboracji z Alpha & Omega jako Dub Dynasty. Jego najświeższy krążek zatytułowany „The Great Elephant” w całości powstał przy współpracy z młodym wokalistą Nai-Jah. Został znakomicie przyjęty przez publiczność i krytyków muzycznych na całym świecie, a wspólne koncerty Alpha Steppa i Nai-Jah przyciągają tłumy fanów.

Nai-Jah pochodzi z Nigerii, a obecnie mieszka i rozwija swoje skrzydła we Francji. Do niedawna jego kariera skupiała się niemal wyłącznie na budowaniu własnego zespołu reggae/afro Nai-Jah. Na Ostróda Reggae Festival artyści zaprezentują dwugodzinny liveact pełny smakowitych dubplates, w tym materiał z nadchodzącego album Dub Dynasty.

 Ostróda Reggae Festival, Green Stage, 12.07.2019

Linki:

https://www.facebook.com/alphasteppa/

https://www.facebook.com/naijahband/

https://steppas.com/

Video:

 Alpha Steppa & Nai-Jah – Biko (on London Bus)

Alpha Steppa & Nai-Jah – Chanting

Alpha Steppa & Nai-Jah – Repatriate Your Dollars (Shut Down by Police)

Dub Dynasty – Monsoon Come ft Ras Tinny, Alpha Steppa, Nai-Jah