Wykonawcy 2019

AYARISE (Polska)

AYARISE (Polska)

Załoga z Lublina po raz pierwszy na ORF. Zgodnie z tytułem ubiegłorocznej płyty, nie mają nic do ukrycia. To bezpośredni przepływ roots.

Trzon muzyczny zespołu wywodzi się z lubelskiej grupy Comeyah, która w 2012 roku zaliczyła jeden z najbardziej spektakularnych debiutów płytowych na polskiej scenie reggae z albumem „Na Wschód”. Do instrumentalistów wspomnianej formacji dołączył Artur Zwierzchowski, który wcześniej związany był z warszawską sceną muzyki reggae (zespoły Train oraz The Riffers). Po niespełna ośmiu miesiącach działalności zespołu Ayarise zostało nominowane do tytułu „Polskiej Nadziei 2013” w plebiscycie czasopisma Free Colours. Wcześniej grupa wystąpiła w finale konkursu podczas festiwalu Reggae na Piaskach oraz zorganizowała mini trasę z jamajskim zespołem Pentateuch, której lubelska część została uwieczniona na dwupłytowym wydawnictwie DVD „Lublin Sounds Good”.

W 2014 roku singiel „Send Dem” został wydany na składance „Our Roots are Here”.

Lata 2014-2017 były okresem intensywnej pracy nad pełnowymiarowym albumem oraz licznych koncertów u boku artystów takich jak Bednarek, Izrael, Mesajah, Słoma & D’Roots Brothers, Love Sen-c Music. W międzyczasie zespół powiększył się również o sekcję wokalu wspierającego, w którego skład wchodzą Agnieszka Dyś oraz Aleksandra Pękala. W 2018 nakładem Karrot Komando ukazał się album „Nothing to Hide”, którym grupa podsumuje pięcioletni okres swojej działalności.

Ostróda Reggae Festival, Amfiteatr, 11.07.2019

Linki:

https://www.facebook.com/ayarisePL/

Video:

Ayarise – True Love

https://youtu.be/EKFgwdbQckE

Ayarise – Step Down

https://youtu.be/Gjrpqm69pbY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *