CZWÓRKA REGGAE CONTEST: Barwy, Myasta, Boleo & Follow The Riddim

Finał Czwórka Reggae Contest o godz. 16:00 rozpoczyna koncerty w Amfiteatrze w niedzielę 11 sierpnia. Wystąpi trójka artystów wybranych ze zgłoszeń przez jury: Barwy, Myasta oraz Boleo & Follow the Riddim. Kolejność ich występów będzie losowana.

 Konkurs od lat jest bardzo ważną częścią ostródzkiego festiwalu i stał się najważniejszą platformą promocji artystów związanych z reggae. Przed laty swoje pierwsze kroki stawiali tam tacy popularni artyści jak Tabu czy Junior Stress. Zwycięzca może liczyć na promocję na antenie radiowej Czwórki, nagrodę finansową oraz występ na ORF 2022. Wyboru dokona jury w dniu finałowego koncertu, rozpoczynającego się o godzinie 16:00.

Barwy to międzygatunkowe dziecko pandemicznych czasów – wynik bezprzewodowego połączenia, które nawiązali producent i kompozytor Maciej „Matcha” Kwiecień, basista Janusz Rutkowski (m.in. The Bartenders) oraz nawijacz i beat-boxer Filip „Fifo Samaritan” Tarnowski (Positive Reggae Rockers). To również reakcja na potrzebę wolności od ograniczeń myśli i kreacji – czerpania z dowolnych barw czy technik tworzenia muzyki.

Niedawno wypuścili swój pierwszy singiel „Freedom Anthem” z udziałem legendy jamajskiego reggae Winstona Reedy i zagrali swój… pierwszy koncert.

Barwy – Freedom Anthem feat. Winston Reedy

https://youtu.be/uMFYKtK1yKQ

Myasta łączą pozytywne reggae z takimi stylami jak dancehall, raggamuffin, rap, ska, rock, alternatywa. Przez 5 lat istnienia występowali m.in. na Reggae na Piaskach, Zgrzytowisko, Stacja Cooltura, Ostoya Festival czy CSW Reggae Festival. Niewątpliwie największym sukcesem zespołu jest wydanie w ubiegłym roku debiutanckiego albumu „Na dobrym kursie” nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, pokonując w czwórkowym konkursie „Wydaj płytę z Będzie Głośno” ponad 300 artystów z całego kraju.

Myasta – Na dobrym kursie

https://youtu.be/-8QQQDowM9s

Boleo to wokalista i autor tekstów związany z reggae od 2005 roku. Wcześniej śpiewał w grupie Niagara. W 2017 roku postanowił nagrać solowy album. Niejako przy okazji powstała formacja Boleo & Follow The Riddim. W 2019 roku wydali płytę „Follow The Riddim”. W grudniu ub. roku pojawił się ich singiel z gościnnym udziałem Damiana Syjonfama. Obecnie są w trakcie nagrań drugiego albumu.

Boleo & Follow The Riddim feat. Damian Syjonfam – Armia Cyborgów

https://youtu.be/rHqZ_boeS1M