DUB FX (Australia)

Po raz pierwszy w Ostródzie niezwykły artysta, który własną wizją basowej muzyki wstrząsa dancefloorami i napełnia głowy lirycznym flow, uświadamiającym kim i po co jesteś.

Niewielu artystów uosabia termin „jednosobowy show” lepiej niż Benjamin Stanford, znany również jako Dub FX. Jest wykonawcą, kompozytorem, tekściarzem i producentem znanym z samodzielnego tworzenia skomplikowanych i imponujących utworów. Używając różnych technik wokalnych i zapisując je w pamięci efektów i urządzeń do zapętlania, może manipulować swoim głosem w niesamowity sposób, tworząc przed publicznością wielowarstwowy pejzaż dźwiękowy.

W 2006 roku, gdy zaczynały rosnąć w siłę media społecznościowe, Dub FX spakował walizki, wskoczył do samolotu i opuścił Melbourne, aby spełnić swoje marzenie o podróżowaniu po Europie. W założeniu jego muzyczny talent i występy uliczne miały być wyłącznie sposobem na sfinansowanie przygody. Podczas gdy większość artystów walczy o stworzenie dopracowanej produkcji w studiu, Dub FX tworzył wyjątkowe utwory muzyczne na żywo, w czasie rzeczywistym. Dostarczał ważne, świadomościowe informacje w swoim śpiewie i rymach. Oddziaływał na publiczność emocjonalnie i zaimponował umiejętnościami technicznymi.

W ciągu ostatnich trzynastu lat Dub FX wydał sześć płyt, sprzedał ponad 150 000 albumów, wystąpił na większości największych festiwali, przekroczył 200 milionów wyświetleń na YouTube i zbudował imponującą obecność w mediach społecznościowych, a wszystko to bez promocji w komercyjnym radiu lub telewizji.

„Roots” (2020), piąty album Dub FX, został nagrany i wyprodukowany w jego leśnym, domowym studiu pod Melbourne. Wracając do swoich korzeni Dub FX chwycił za gitarę i skrupulatnie dopracował wszystkie piosenki. Potem zaprosił wieloletnich przyjaciół muzyków, aby dodać dodatkowej magii i duszy do nagrań.

Do każdej piosenki na albumie powstała historyjka komiksowa i łączą się one w kompletną graficzną powieść.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 10-07-2022

Linki:
https://dubfx.com
https://www.facebook.com/dubfx

video:
Dub FX – Fire Every Day [Live] feat. Gaudi, Woodnote & Andy Talkbox Mac https://youtu.be/f68LvCwAArY
Dub FX – So Are You https://youtu.be/Bd1CUTrcy5U
Dub FX – There With Me https://youtu.be/tBqWk9MioEw
Dub FX – Fake Paradise (Live Pripyat Edition) [Sounds of Chernobyl] https://youtu.be/xWVoILyKctU
Dub Fx & The Convoy Unlimited – Rising Up Live https://youtu.be/bItd7AFqq6g
Dub FX – Love Someone live https://youtu.be/UiInBOVHpO8
Dub FX – Flow feat. Mr Woodnote https://youtu.be/WhBoR_tgXCI