Wykonawcy 2018

EARTHKRY (Jamajka)

EARTHKRY (Jamajka)

Nowa krew w jamajskiej muzyce roots rock reggae po raz pierwszy wystąpi w Polsce, promując swój debiutancki album „Survival”.

Zespół EarthKry urodził się i rozwijał w murach słynnej szkoły Edna Manley College of The Visual & Performing Arts w Kingston na Jamajce, skąd wywodzi się wielu znanych jamajskich muzyków młodej generacji.

Ich przygoda rozpoczęła się od zrządzenia losu, serii małych koncertów w którym wzięli udział klawiszowiec Phillip Mcfarlane, perkusista Kieron Cunningham, basista Kamardo Blake i wokalista/gitarzysta Aldayne Haughton. Czerpiąc inspiracje od Boba Marley’a & The Wailers, The Beatles, Johna Holta, Petera Tosha, Jacoba Millera, Black Uhuru czy Steel Pulse, grupa nastawiła się na zdrowe połączenie roots reggae, soul i rocka. Udało im się uzyskać świeże i uniwersalne brzmienie.

Podobnie jak The Wailers, zespół zdecydował się na nazwę EarthKry (“Płacz Ziemi”), aby przez wibrację i spuściznę tej muzyki głośno artykułować protest uciśnionych. Od 2013 roku większość czasu spędzili na komponowaniu podczas sesji nagraniowych z innymi znaczącymi artystami, jednocześnie budując swój własny charakter.

Dzięki pomocy doświadczonego perkusisty/wykładowcy Derricka Stewarta, weterana puzonu Nambo Robinsona, gitarzysty/byłego nauczyciela Maurice Gordona oraz producentów Stephena Stewarta i Sama Claytona, zespół wydał udaną debiutancką EP „Hard Road”. W 2017 roku nastąpił czas na pierwszy album „Survival”, który spotkał się z uznaniem krytyki i fanów na całym świecie. W efekcie grupa odbyła trasy koncertowe w Europie i USA, trafiając na sceny wielu uznanych festiwali reggae.

W 2015 roku zakwalifikowali się do finału konkursu World Reggae Contest w Ostródzie, jednak musieli zrezygnować z występu. Nadszedł jednak czas i przybywają z zupełnie innym statusem, będącym efektem ich ciężkiej pracy. Źródłowa muzyka w nowym wydaniu z kolebki roots rock reggae!

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 7.07.2018

Linki:

http://www.earthkrymusic.com/

https://www.facebook.com/EarthKry

Video:

Tables Turn

https://youtu.be/qFChz3zNQFM

9 to 5

https://youtu.be/AG4YJR31aCA

live TVJ Smile Jamaica

https://youtu.be/hp1-fvZqKLQ

live Wickie Wackie Music Festival 2017

https://youtu.be/rtsjBFVAuK4

live Reggae Jam 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *