JOINT VENTURE SOUND SYSTEM FEAT. GHETTO PRIEST (Polska/Wlk. Brytania)

Mija okrągłe 30 lat od czasu, kiedy Maken zagrał swoją pierwszą „alternatywną dyskotekę”. Joint Venture kładli podwaliny sceny sound systemowej w Polsce.  Zgodnie z hasłem „Szkoła tańca ciężkiego” ich sety okraszone są dubową dynamiką w iście punkowym stylu. W tej celebracji towarzyszyć im będzie wokalista znany m.in. z pracy dla Asian Dub Foundation.

JVSS prezentuje głównie radykalne brzmienia muzyki reggae: electro dub, nowoczesną taneczną muzykę etniczną, reggae jungle, dubstep oraz spory ładunek solidnego reggae. Nie usłyszysz tu przesłodzonych melodii ani tekstów.

Activator to jeden z bardziej doświadczonych polskich specjalistów od dźwięku. Od lat jest stałym akustykiem i producentem Kapela Ze Wsi Warszawa, z którymi zdobył już 5 Fryderyków. Pracował na koncertach i w studio z prawie wszystkimi wielkimi nazwami polskiej sceny reggae i nie tylko. Stworzył remixy m.in. dla Adriana Sherwooda, The Rootsman czy Zion Train. W 2003 roku wytwórnia Home Appliance wydała jego kompilację Activator Mario Dziurex – „Remixy”. Prowadzone przez niego i Jarka „Smoka” Smaka Studio As One odpowiedzialne jest za mastering wydawnictw m.in. Zion Train. W JVSS pełni funkcję dub mastera – wykorzystuje umiejętności posługiwania się efektami na żywo oraz dba o czyste i ekstremalne brzmienie całości sound systemu.

DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie. Od ponad 10 lat w Polskim Radio Czwórka prowadzi cotygodniową audycję „Strefa Dread” promującą reggae, dub i nowoczesną muzykę etniczną. W ramach programu Joint Venture Sound System regularnie prezentował się na żywo na audiowizualnej antenie radia. JVSS występowali z wieloma gośćmi, wśród których wymienić można Reggaeneratora z Vavamuffin, Ghetto Priesta z Asian Dub Foundation, Brother Culture czy Hornsmana Coyote’a. Współprodukowali pionierski na naszym rynku cykl kompilacji „Dub out of Poland” oraz kolekcję remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa „Wymixowanie”.

Na przestrzeni lat zagrali setki imprez w całym kraju i zagranicą (Francja, Wlk. Brytania, Czechy, Słowacja, Niemcy, Rosja) i przeżyli wiele ciekawych przygód.

W ostródzkiej celebracji towarzyszy im Ghetto Priest. Ongiś piłkarski chuligan z wojskowym doświadczeniem, potem rabuś i więzień, postanowił w końcu zmienić swoje życie na lepsze i stał się prawdziwym Rasta.

„Ksiądz z getta” znany jest jako członek kolektywu On-U Sound Adriana Sherwooda, wokalista Asian Dub Foundation oraz sceniczny gość w Juno Reactor czy Djaikovski. Był też długoletnim członkiem składu koncertowego African Head Charge. Nakładem On-U Sound wydał debiutancki solowy album “Vulture Culture” (2003). 3 lata później światło dzienne ujrzał jego kolejny solowy krążek „Beyond Flesh”, wyprodukowany przez Conscious Sounds. Wiele pozytywnych recenzji dał mu kolejny album produkowany przez Adriana Sherwooda „Every Man for Every Man” (2017). Obecnie promuje najnowszy EP „Plant my Herb”. Tacy artyści jak The Underwolves, Sinead O’Connor, Groove Armada, Juno Reactor, James Hardway czy Little Axe skorzystali z okazji dodania swym wydawnictwom dodatkowych smaczków poprzez wykorzystanie jego wyjątkowego głosu. Występował też w Polsce z Joint Venture Sound System, Tumbao Riddim Band i Positive Thursdays in Dub.

Linki:

 

https://www.facebook.com/Jointventuresoundsystem

https://www.facebook.com/studioasone

https://www.facebook.com/HolyVoodouSpiritualHighCultureMusic/

 

video:

Joint Venture Sound System feat. Ghetto Priest live 2007

http://youtu.be/xoIOWsEW-U0

Djaikovski feat MC Wasp & Ghetto Priest – Lion’s Den

https://youtu.be/izeWkLKMYwI

Leg-No feat. Ghetto Priest – What Kind of World

https://youtu.be/1S3L90xZbv4

Joint Venture Sound System – „20 lat prucia głośników”, live 2008

https://youtu.be/dIKd0_HvYZ8

Joint Venture Sound System, Polskie Radio Czwórka, live 2011

https://vimeo.com/23575552

Joint Venture Sound System – Reggae na Piaskach, live 2014

https://youtu.be/u30emsOqb48

Joint Venture Sound System live 2004 on tour with Zion Train

http://youtu.be/mVNmBSefjhk