OBF FEAT. SHANTI D & SR WILSON (Francja/Hiszpania)

OBF to w ostatnich latach jedna z najwyżej ocenianych ekip na scenie sound systemowej na świecie. Ich wybuchowe numery znajdziecie w selekcjach większości dubowych DJ’ów. Producent Rico powraca na ORF z dwoma wokalistami, by znów wzniecić trzęsienie ziemi i oficjalnie zakończyć tegoroczny festiwal.

O.B.F Sound System to francuscy wojownicy dubu. Rico i Guyohm zaczęli kolekcjonować muzykę w latach 90-tych, od revival roots do UK dub style. Potem zdali sobie sprawę, że potrzebują mocnego sound systemu, aby prezentować swoje selekcje nie tylko w rodzimej Genewie, ale również w wielu undergroundowych francuskich salach. Na początku tego wieku zbudowali więc własny zestaw nagłośnieniowy, obecnie uważany za jeden z najmocniejszych w Europie. Stali się również producentami i wykształcili swój własny styl, który wniósł powiew nowego w dubowy świat. Wykorzystują różnego rodzaju automaty perkusyjne i syntezatory, tworząc na pograniczu roots rock reggae i nowych cyfrowych wibracji. Po 15 latach od wejścia w muzyczny biznes w ub. roku wydali swój debiutancki album „Wild”. To najcięższy rodzaj futurystycznego cyfrowego UK roots z wybuchającymi w głośnikach mocarnymi pochodami basu i nawiedzonymi syntezatorami generującymi mroczną atmosferę. Można tu usłyszeć topowych wokalistów z Wlk. Brytanii, Francji i Jamajki. Ostatnio wydali wspólny album z Charlie P – „Ghetto Cycle”

Shanti D urodził się w Paryżu i swoje pierwsze kroki na scenie stawiał w połowie lat 90-tych z różnymi sound systemami i zespołami paryskiego podziemia. Pracował m.in. z High Tone i Mayd Hubb’em i jest głównym głosem na imprezach O.B.F.

Sr Wilson z Hiszpanii wokalnie odpowiada za jeden z największych numerów OBF, „Rubadub Mood”. Pierwszy swój album „Good Man Style” wydał w 2012 roku. Można usłyszeć go na riddimach producentów z całego świata, w tym Ariwa Mad Professora czy Mungos Hi Fi. Występuje też i nagrywa ze swoim zespołem The Island Defenders.

Linki:

 

https://www.facebook.com/pages/OBF-Sound-System/203439546416627

http://www.obfdub.net/

https://www.facebook.com/Sr.Wilson.Reggae/

https://www.facebook.com/SHANTI-D-277943185556794/

 

video:

 

O.B.F feat. Sr Wilson – Rub A Dub Mood

https://youtu.be/JuE1e5WGURo

O.B.F feat. Shanti D – Get High

https://youtu.be/UiWK34Vmd3U

O.B.F feat. Charlie P – Ghetto Cycle

O.B.F feat. Mr Williamz – Poorman Life

https://youtu.be/L4PP3Qw_2BM

O.B.F feat. Charlie P – Dub Controler