ROOTS REVIVAL FEAT. DANMAN (Polska/Wlk. Brytania)

Czołowi polscy promotorzy kultury dub wystąpią z uznanym jamajskim wokalistą z Wielkiej Brytanii, znanym m.in. ze stałej współpracy z Iration Steppas.

Ich początki sięgają roku 2006, kiedy to po okresie występowania w innych kolektywach Rootskontrolla i Jaszol postanowili połączyć siły dając początek projektowi pod nazwą Roots Revival Soundsystem. Wkrótce potem zbudowali prawdopodobnie pierwszy w kraju system dźwiękowy na wzór nagłośnień znanych jamajskich potańcówek i parkietów dubowych sesji w UK.

Jaszol odpowiedzialny jest też za powstanie i prowadzenie wytwórni Tribe 84 Records i organizację festiwalu Bass Camp. King Dubear został ich produkcyjnym ramieniem, publikując dziesiątki riddimów pod szyldem Roots Revival Riddim Force. Dzięki nim polska publiczność mogła usłyszeć wielu czołowych wykonawców światowej sceny dub. Tysiące przejechanych kilometrów, tony przerzuconego sprzętu, godziny spędzone na graniu, masa ludzi, do których dotarli na swoich sesjach to 11 lat ich chwalebnej działalności Roots Revival.

Claston Brooks, aka Danman, jest weteranem występującym na scenie od ponad 20 lat. Urodzony w St. Elizabeth na Jamajce, wyeimigrował do Wielkiej Brytanii w 1967 roku w wieku zaledwie 11 lat. W 1995 roku zdobył pierwsze doświadczenie w pracy w studio nagrań. Pod koniec lat 90-tych Danman nagrał kilka sporo kawałków z Big Noise Productions, ale prawdziwą rozpoznawalność dała mu dopiero stała współpraca z kultowym Iration Steppas, z którymi zwiedził cały świat. Współpracuje też z wokalistą Bongo Chilli, pomagając mu w prowadzeniu licznych warsztatów muzycznych w szkołach oraz w projektach społecznościowych w Wielkiej Brytanii. Jednym z najbardziej znanych hitów Danmana jest „Wicked Haffi Run”. W ub. roku nakładem Dubquake Records wydał znakomity solowy album „Chant Down Babylon” wyprodukowany przez Rico z OBF.

Linki:

 

http://www.rootsrevival.org/

https://www.facebook.com/danmandub/

 

video:

Danman- Chant Down Babylon Kingdom & Dub Down Babylon Kingdom

https://youtu.be/ZTvn56s2Zg0

Iration Steppas feat. Danman (Roots Revival 10 years anniversary 2017)

https://youtu.be/09vhVHTUILw

O.B.F feat. Danman – Wicked Haffi Run

https://youtu.be/nt-OyIPHLzA