K-JAH SOUND FEAT. RAPHA PICO & DAWID ALBAAJ (Polska/Holandia)

K-Jah Sound zaprezentuje się z holenderskim wokalistą z korzeniami w Surinamie, którego można było zobaczyć w finale World Reggae Contest na ORF 2016 oraz swoim regularnym krajowym współpracownikiem w rozgrzewaniu parkietu.

K-Jah Sound to Krystian K-Jah Walczak, producent, kompozytor, dj, muzyk oraz realizator dźwięku. W 2002 roku pod szyldem K-Jah Positive SoundSystem rozpoczął swą muzyczną przygodę grając w klubach oraz na festiwalach w całym kraju. W 2008 roku powołał wraz z Dawidem Portaszem (Jafia) projekt Rastasize, który jako pierwszy w historii polskiej fonografii nagrał swój debiutancki album „Day by Day” w Kingston na Jamajce. Płyta odbiła się szerokim echem wśród fanów muzyki reggae i nie tylko co potwierdziła nominacja do Paszportów Polityki i Fryderyków w tym samym roku. W roku 2010 K-JAH rozpoczął prężną współpracę z muzykami z Polski oraz zagranicy produkując riddimy oraz remixy dla takich artystów jak : Habakuk, Junior Stress, Tallib, Damian SyjonFam, MadMajk, Bakshish, Calu, WersMan i wielu innych. „Sweet Love Riddim” to wyjście na świat i wokaliści z całego świata (m.in. USA, Hawaje, Francja, Niemcy, Jamajka, Polska) oraz wybitni instrumentaliści jak basista Dub Inc. czy Tomasz Busławski. W 2015 K-Jah wydał swój debiutancki album “Link Up”. Gentleman zaśpiewał tu w duecie ze swoją żoną Tamiką, pojawili się m.in.: Sara Lugo, Lutan Fayah, Runkus oraz Jan Pęczak z formacji T. Love. Kelvin Grant z legendarnej brytyjskiej formacji Musical Youth,  Ras Jah High I czy Puraman zaśpiewali na riddimie “Defend them”. W 2017 roku K-Jah Sound zajął się produkcją oraz mixem hymnu ORF. “Fałszywy doktor” Damiana Syjonfama to jeden z rytmów Krystiana. Jamajczyk Runkus pokazał swój talent na jego „MDM”, na którym w “Weh Yuh Ago Do” znajdziecie również tegorocznego gościa K-Jah, Rapha Pico.

Ten holenderski wokalista ma na swoim koncie dwie EPki. Pierwsza z nich,“Roots”, nagrana została w Tuff Gong Studio na Jamajce. Wypuścił też mixtape “Bun Di Fyah” oraz dużo singli. Jest zwycięzcą BeneluxXL Reggae Contest. Obecnie powstaje jego kolejna EPka, nakładem prowadzonej przez niego wytwórni Pico Productions.

Dawid Albaaj to pochodzący z Gdańska wokalista, kompozytor oraz autor tekstów. Sporo czasu spędził w Sztokholmie, czego efektem był wydany w 2013 roku singiel „Your Style”, produkowany przez Don Paco. Efektem jego współpracy z K-Jah Sound był numer „Righteousness”. Obecnie pracuje nad nowym materiałem.

Green Stage, 6.07.2018

Linki:

 

https://www.facebook.com/kjahsound

http://www.raphapico.com

https://facebook.com/Raphapicomusic

https://www.facebook.com/dawid.albaaj

 

 

video:

 

Rapha Pico – Weh Yuh Ago Do

https://youtu.be/m2JDMAMbplk

Rapha Pico – Solid Ground

https://youtu.be/XM0E-ORuzHU

Runkus – Run [K-Jah Sound]

https://youtu.be/qFP9IbuRHiI

Tamika & Gentleman – Defenders of the Light [K-Jah Sound 2015]

https://youtu.be/uOqGgk468HM

 

David Albaaj – Your Style

https://youtu.be/CeYRPR6uTT4

Dawid Albaaj – Righteousness (Sweet Love Riddim by K-Jah)

https://youtu.be/EJLpa5rsMtc