L’ENTOURLOOP FT. TROY BERKLEY & N’ZENG (Francja)

W temacie wybuchowych mieszanek reggae i hip hopu, oni znajdują się w czołówce ekip, które naprawdę potrafią sprawić, że poruszysz nogami.

Oddychający wolnym powietrzem od 1964 roku, Sir James i King Johnny są figurantami tajemniczego kolektywu L’Entourloop. Karmieni dobrymi ziarnami sound systemów, kulturą winylową i wstrząsani epickimi dialogami pewnego rodzaju kina, z miłością wymyślają świetną fuzję reggae i hip hopu. Ci twórcy beatów lubią wykorzystywać scratche i sample doprawione staroświeckim francuskim akcentem, który sprawia, że ​​podróżujemy z Francji do Kingston, Londynu i Nowego Jorku.

L’Entourloop oznacza wiele rzeczy: albumy „Chickens in your Town” (2015) i „Le Savoir-Faire” (2017), które eksplodują milionami odtworzeń, z kolaboracjami, gdzie jedna ciekawsza od drugiej, rosnącą liczba fanów na całym świecie, niezwykłymi występami na Solidays, Boomtown, Francofolies w Noumea, La Cigale w Paryżu, Musicalarue itp.

Ich największe hity to „Dreader Than Dread” ze Skarra Mucci, „Back in Town” ft. Jamalski, „Burn Dem Down” ft. Capleton, „Le Bonheur” ft. Panda Dub, „Push the Limits” ft. Biga Ranx i ich ostatni klejnot „One & Only” z Charlie P. W 2019 roku wracają, by przywalić jeszcze mocniej nowym EP ze Skarra Mucci.

Po zagraniu w niezliczonej ilości miejsc na całym świecie, dwóch nieustępliwych seniorów śledzą ich akolici: MC Troy Berkley i N’Zeng na trąbce. Znów ruszają w trasę dzięki nowemu eklektycznemu i witaminizowanemu show, który przyniesie ci czystą dawkę energii i same dobre wibracje. Polska będzie się tym cieszyć po raz pierwszy.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 14.07.2019

Linki:

https://www.facebook.com/LEntourloop/

https://www.lentourloop.com/

 

Video:

 

L’ENTOURLOOP Ft. Charlie P – One & Only

https://youtu.be/U3bwh7EayxE

L’ENTOURLOOP Ft. Jamalski, Bang On! & N’Zeng – Back in Town

https://youtu.be/bcEWslp0Tpg

L’ENTOURLOOP Ft. Troy Berkley – Johnny A Bad Man

https://youtu.be/ylUbvjs3U-A

L’ENTOURLOOP Ft. Biga*Ranx – Push the Limits

https://youtu.be/spDYJef3tKM

L’Entourloop Ft. Capleton – Burn Dem Down

https://youtu.be/hae_VCDgA2E

L’ENTOURLOOP Ft. Marina P – Shoefiti

https://youtu.be/ywzbyfKelvw

L’ENTOURLOOP Ft. Troy Berkley & The Architect – SoundBwoy

https://youtu.be/ms_WbW4yvow

L’Entourloop DJ Set, Le Mellotron

https://youtu.be/Ijr5tcSQHuE