MARCUS GAD (Nowa Kaledonia)

Pochodzi z odległej wielokulturowej krainy i ucieleśnia duchowy ruch muzyczny. To medytacyjne korzenie, muzyka duszy prezentowana przy użyciu oryginalnej techniki śpiewu zbliżonej do liturgii.

Przekaz Marcusa Gada jest podsycany potężnym muzycznym transem i wyrafinowanym dźwiękiem. Zachęca do podróży i refleksji. Ambasador kultury z zaginionej wyspy pośrodku Oceanu Spokojnego, gdzie natura i zwyczaje plemienne są nadal wspaniale zachowane, Marcus Gad przypomina nam nasze pierwsze doświadczenie w czasach kryzysu. Więcej niż tylko muzyka, jego sztuka zapewni egzotyczne zmysłowe doznania. Dwa lata po swoim pierwszym albumie „Chanting”, prezentowanym na ponad 100 koncertach w całej Europie, Marcus Gad powrócił z nową EP, powstałą w kolaboracji z paryskim beatmakerem Tamalem, swoim stałym współpracownikiem.

„Enter a Space” to dobry tytuł dla tego wydawnictwa: wejdź do wszechświata pełnego teksturowanych organicznych i wodnych dźwięków. Podstawą tego projektu są korzenie, ale możesz cieszyć się nimi m.in. dzięki wpływom hip-hopu i soulu. Tak jest na singlu „River”, ze wspaniałym teledyskiem nakręconym w świętym mieście Varanasi w Indiach. W „Live up to the Day” można usłyszeć kilka nut bluesowych Mandingo dzięki N’Goni. W „Inna Nature” delektować się będziesz afrykańskimi dźwiękami griota Burkinabe, Losso Keita.

Magia tej EP wynika z pięknej, wspólnej fuzji Marcusa Gada i Tamala, tworzących unikalną symbiozę muzyki i tekstów inspirowanych hinduską filozofią Advaita Vedenta. Marcus Gad każe nam myśleć o rzeczywistości rodzaju ludzkiego oraz inkarnacji. Czy jesteśmy tylko ciałem? A może tylko duchem? Czy jesteśmy czymś więcej?

To świat, który będziemy odkrywać z Marcusem Gadem i jego grupą Tribe, po raz pierwszy w Ostródzie.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 14.07.2019

Linki:

https://www.facebook.com/Marcus.Gad.Official/

http://marcus-gad.com

Video:

Marcus Gad Meets Tamal – River

Marcus Gad Meets Tamal – Live up to the Day

Marcus Gad & Tribe – Keep Cool

Marcus Gad meets Tamal – Children’s Song

Marcus Gad – Life is Precious

Marcus Gad & Tribe ft. A7JK – Kanake

Marcus Gad – Don’t You Know

live Rototom Sunsplash 2017