MARLA BROWN (Jamajka)

Z powodzeniem kontynuuje dziedzictwo swojego ojca Dennisa Browna, którego sam Bob Marley określił mianem nauczyciela. Stając się jednym z najsilniejszych głosów kobiet w reggae, robi to w swoim własnym stylu.

Marla Brown jest najmłodszym dzieckiem nieżyjącego już “księcia reggae”, jak powszechnie nazywano Dennisa Browna. Przez całe swoje zawodowe życie zawsze związaną była ze sztuką, więc nigdy nie były jej obce publiczne występy czy przemysł rozrywkowy. Występowała jako tancerka baletowa i współczesna. Od ponad 14 lat prezentuje swoje umiejętności taneczne w całej Europie. Była ambasadorką Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku, półfinalistką brytyjskiego “Mam Talent” i jako tancerka pracowała dla firmy Adidas. Zdobyła wiele mistrzowskich tytułów w Wlk. Brytanii i uczestniczyła w spektaklach teatralnych w całej Europie.

Jak mówi: „Muzyka i sztuka są głęboko w moim sercu i duszy od najmłodszych lat, więc śpiewanie, aby dzielić się moją miłością z innymi, było dla mnie organicznym ruchem”.

Szybko przenosząc się ze studia tańca do studia nagraniowego, debiutowała jako wokalistka w słynnym londyńskim Jazz Café w listopadzie 2013, będąc gościem imprezy z okazji 45-rocznicy artystycznej pracy legendarnego producenta Bunny’ego “Striker” Lee. Zmuszona do bisu i żegnana oklaskami, “młoda księżniczka” rozpoczęła solową muzyczną karierę. Stamtąd poleciała do Kingston, aby reprezentować swojego ojca podczas “Reggae Month” w lutym 2014, występując na różnego rodzaju koncertach na wyspie i w jej okolicach. Wywiady i pojawienia telewizyjne oraz radiowe zbudowały grunt pod jej imponujący występ podczas corocznego koncertu pamięci Dennisa Browna, dzięki któremu gwiazda rodziny Brown znów zaświeciła jasno. Debiutancki singiel Marli to „Better Days” z 2015 roku, po którym wydała dwie udane EP-ki: „Deliverance” (2016) i „Survivor” (2017). Zaśpiewała z Mutabaruka na znanej kompilacji „We Remember Dennis Brown”, wydanej przez VP Records w 2016 roku.

Po raz pierwszy wystąpi w Polsce.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 7.07.2018

Linki:

https://www.itsmarlab.com/

https://www.facebook.com/itsmarlab/

Video:

Zion feat. Ras Muhamad

https://youtu.be/3oYXWAxZSp4

Better Days

https://youtu.be/ZPK1hSPI540

Superstar

https://youtu.be/ydqDfTrQgZg

One Shot feat. Runkus

https://youtu.be/oAhfpiLgpuM

Live Reggae Jam 2017

https://youtu.be/SgBDnDPOvtY