MESAJAH (Polska)

W udany sposób potrafi połączyć komercyjną popularność i miłość do prawdziwej jamajskiej muzycznej sztuki. Gwarant dobrej zabawy, świetnego kontaktu z publicznością i treści, które każą się czasem zastanowić, powraca do Ostródy.

Mesajah to wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor.  Po występach i wydawnictwach z Natural Dread Killaz, w 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom reggae. W 2012 Mesajah wydał drugi solowy album „Jestem stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązywały do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Mesajah nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promowały single „Do rana”, „Ogień”, nagrany wspólnie z Kamilem Bednarkiem „Szukając szczęścia”, a także rap one shot do utworu „Wiadomość”. Trzecią pozycją w dyskografii była „Brudna prawda”. Umieszczone na nim przeboje „Ten kraj”, „Beautiful Morning” z Blackout JA czy „Lepsza połowa” ugruntowały pozycję Mesajah na rodzimym rynku muzycznym. Ostatni album „Powrót do Korzeni” (2016) to jak do tej pory najbardziej osobisty i dopracowany album w jego karierze. Mesajah jako producent wykonawczy nadzorował cały proces powstawania płyty, stworzonej razem ze swoim zespołem Riddim Bandits oraz chórkiem I Grades. Na płycie gościli Damian Syjonfam, Wlazi, Cheeba, paXon  oraz Bubblaz – Jamajczyk z Firehouse Crew, który występował również w składzie grupy towarzyszącej Mesajah. Teksty Mesajah poruszają tam różne tematy związane z poszukiwaniami własnego „ja” w dzisiejszym pogmatwanym świecie. Utwór „Wolne” odniósł sukces w głosowaniu widzów Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2016 roku.

Mesajah wystąpi ze swoim zespołem Riddim Bandits oraz z I-Grades. Ten na stałe towarzyszący mu żeński chórek w ub. roku odniósł sukces własnym singlem „Successful Man”, zapowiadającym ich solowy album produkowany przez jamajskie M.A.D Production. Sam Mesajah na początku bieżącego roku wybrał się w dłuższą podróż na Jamajkę. Możecie być pewni, że będzie to miało wpływ na jego dalsze losy…

Ostróda Reggae Festival, Amfiteatr, 5.07

Linki:

https://www.facebook.com/MESAJAHofficial

video:

„Kiedy Ciebie nie ma” feat. Bubblaz

https://www.youtube.com/watch?v=0piT4RzhGXY

„Wolne”

„Ten kraj” feat. Grizzlee

http://youtu.be/v-1XTt0_7TU

I Grades – Successful Man

„Szukając szczęścia” feat. Kamil Bednarek

http://youtu.be/yHzBXTu3Hqw

„Każdego dnia”

http://youtu.be/WbTuQ4S4jQc

„Babilon”

http://youtu.be/MYrrG1yBjn4

„Ogień”

http://youtu.be/dDVpnVb4n1o

„Lepsza połowa”

https://youtu.be/v-V7UoGuLMg

„Do rana”

https://youtu.be/Wf44KiJW5l8