ORF 2022 – KILKA SŁÓW PO

Jeszcze nie udało nam się w pełni odpocząć i zamknąć wszystkich pofestiwalowych spraw. Wciąż w uszach mamy piosenki grane na scenie, a przed oczami Wasze uśmiechnięte twarze. Nogi wciąż pobolewają od kilometrów przemierzonych przez weekend na terenie imprezy.
Nie zwlekamy jednak z niniejszą próbą podsumowania tegorocznej edycji Ostróda Reggae Festival, dopóki wciąż buzują w nas gorące emocje!

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak w Waszej opinii sprawdziła się nasza nowa lokalizacja w Kompleksie Sportowo – Rekreacyjnym przy ulicy 3 maja. Tak poważna zmiana w produkcji imprezy to zawsze jakiegoś rodzaju ryzyko, zwłaszcza gdy nowy teren testowany jest po raz pierwszy. Co zaskoczyło Was tam pozytywnie, a co warto by było zmienić w przyszłości, jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu? Piszcie w komentarzach!
Przez nieznaną wcześniej rozległość tego obszaru ciężko było Was wszystkich zobaczyć w jednym miejscu i czasie – musiała nam wtedy wystarczać świadomość, że jesteście, tylko akurat w innym miejscu imprezy.
Po dwóch ciężkich, niepewnych latach staraliśmy się powrócić w pełnej krasie, co przy galopującej inflacji i rosnących kosztach nie było łatwym zadaniem. Zachowaliśmy dobrze znany z ORF wysoki standard produkcji festiwalowych scen, ocenianych przez zagranicznych artystów jako jedne z najlepszych w Europie. Sanitariaty, pole namiotowe, strefa dziecięca, różnorodny catering, oferta warsztatów – mamy nadzieję, że wszystkie te elementy przeszły wymagający test uczestników imprezy. Czekamy na Wasze uwagi!
Publiczność na pewno znów zdała swoisty test odpowiedzialności. Nasze służby porządkowe i miejscowa policja nie odnotowały żadnych przypadków agresji czy naruszeń prawa. Jesteście najbardziej pozytywną publicznością na świecie i dane nam było po raz kolejny się o tym przekonać.
Cieszymy się również z faktu, że mogliśmy celebrować w Ostródzie 60-lecie uzyskania przez Jamajkę niepodległości, bo w końcu tam to się wszystko zaczęło. Uśmiechnięte i zadowolone miny wizytujących nas przedstawicieli jamajskiego korpusu dyplomatycznego dobrze rokują na przyszłość.
Gratulujemy zwycięzcom corocznego Czwórka Reggae Contest, grupie Raggabarabanda i życzymy im dalszych sukcesów, czekając na koncert w Czwórce i przyszłoroczne występy na ORF i innych reggae festiwalach. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.
Musimy podkreślić, że nie jest to najlepszy czas dla polskiego reggae. Dlatego poprzez ten konkurs staramy się młodym twórcom dawać bardzo potrzebną im motywację. Jednocześnie dalej będziemy rozszerzać naszą muzyczną formułę o artystów spoza sztywnych ram gatunku. Mimo wielu narzekań okazało się, że zaproszenie Pidżamy Porno czy Vito Bambino nie było złym pomysłem. Dla nas to szansa dotarcia do nowej publiczności, gdy wykrusza się „stara stricte reggae załoga”. To bardzo ważne w przypadku tak dużego i kosztownego przedsięwzięcia.
Mamy mieszane uczucia, czy lepiej by nasz festiwal odbywał się w lipcu, w sierpniu czy termin nie ma większego wpływu na powodzenie imprezy. W związku z tym prosimy Was o wyrażenie swojej opinii w najprostszej możliwej ankiecie, którą znajdziecie tu:
https://www.ostrodareggae.com/sonda_orf_2023
Dziękujemy Wam wszystkim, za to że przyjechaliście na festiwal. Nie ma nas bez Was, to Wy stanowicie o naszej sile.
Jest wiele osób, instytucji i firm, które uczestniczą w produkcji tego wydarzenia. Nie chcielibyśmy ich wymieniać, ponieważ moglibyśmy kogoś pominąć. Dziękujemy Wam wszystkim!
Na koniec pozostaje nam tylko prosty komunikat: do zobaczenia za rok!
Organizatorzy
Positive Music Promotion