MOONY (Polska)

Jego muzyka to spacer po księżycu na pograniczu dubu, psydubu i chilltrance, gdzie niski bas i mocna stopa wraz z medytacyjnym skankiem oplatane są w psychodeliczny płaszcz utkany z harmonii i tajemnicy.

Moony to producent, DJ oraz promotor, który od 2016 roku objeżdża niczym Księżyc Ziemię polskie oraz zagraniczne festiwale i imprezy klubowe ze swoją lunarną muzyką. Na swoim koncie ma występy na największych imprezach w klimacie dub i psytrance (chill stage). W swoim dorobku posiada dwa długogrające albumy dla francuskiej wytwórni Maree BASS („Tales from the Moon” w 2019 oraz „Lunar Visions” w 2020), jeden mini album „Lunar Cycle” dla angielskiej wytwórni Visionary Shamanics (2021) oraz wiele singli i remixów. Jego album „Lunar Visions” dostał wiele pozytywnych recenzji oraz została okrzyknięta albumem roku w audycji „Strefa Dread” w radiowej Czwórce, a on sam Nadzieją Roku 2020. Jako DJ lubuje się w klimatach Ameryki Południowej, jak i soundsystemowym brzmieniu.

Jest organizatorem cyklu imprez szerzących muzykę basową takich jak: Dub it!, Vege Dub Night oraz Bassówka. Na początku pandemii stworzył projekt „Radio Kwarantanna”, który promował DJ’ów oraz producentów poprzez live streamy. Należy do kolektywów Korzenie Poznania – The Roots of Perception oraz Banati Crew. Jesienią 2021 roku założył projekt grający live – Moony Live Experience, gdzie występuje razem z Łukaszem Jasiakiem (Surtarang) na perkusji.

Ostróda Reggae Festival, Green Stage, 10.07.2022

Linki:
https://www.facebook.com/Moonymandub
https://soundcloud.com/moonyman

video:
Way Down the River https://youtu.be/v0UBCSWei0w
Full Moon https://youtu.be/m2X6OwjVPoc
B-612 https://youtu.be/1uAF0p9si1Q
Kołysanka dla Jaszy https://youtu.be/tD1Qf4vAkGw