Ostróda Reggae Festival 2016 – Podsumowanie

Kilka dni po festiwalu, gdy emocje już prawie opadły, czas zebrać myśli i podsumować tegoroczną edycję Ostróda Reggae Festival.

Nie da się ukryć, że w kwestii pogody mieliśmy szczęście. Jah rozganiał krążące nad nami deszczowe chmury i nie pozwolił nam zmoknąć w Ostródzie. Jamajskie rytmy i morze pozytywnie nastawionych ludzi tylko podgrzewały atmosferę panującą na festiwalu.

Podczas, gdy na innych imprezach coraz częściej zdarzają się wypadki losowe, skutkujące zmianami w programie, nam ponownie udało się zrealizować w całości misterny plan. Jedynym artystą, którego występ z niezależnych od nas przyczyn musieliśmy przełożyć na przyszły rok, jest zespół Paprika Korps. Ale co się odwlecze… będzie smakowało jeszcze lepiej. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo w wolne miejsce niespodziewanie wskoczyła powracająca na scenę ekipa EastWest Rockers. Jesteśmy pewni – sądząc po Waszej reakcji pod sceną – że ta zmiana była dla Was pozytywnym zaskoczeniem.

 

amfiteatr

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiego poziomu koncertów i tego, co działo się na wszystkich naszych scenach. Pięknymi setami popisały się wszystkie ekipy na Green Stage, koncerty na głównej scenie Red Stage często zapierały dech w piersiach, a dzięki niektórym występom doświadczyliśmy zupełnie wyjątkowej reggae magii. XVI edycja festiwalu zapisze się złotymi nutami w historii ORF. Wasze pierwsze opinie i komentarze, które do nas docierają, zdają się potwierdzać to, że nasze tegoroczne muzyczne wybory okazały się dobre.

World Reggae Contest przeszedł w tym roku nasze najśmielsze oczekiwania. Poziom finalistów był bardzo wysoki, a najlepszy zespół – The Dubbeez – podbił serca zarówno jurorów, jak i publiczności. Teraz, w ramach nagrody, grupa poleci na Jamajkę nagrać swój materiał w legendarnym studio w Kingston. Będziemy śledzić ich muzyczną przygodę.

 

the dubbeez

 

Ostróda Reggae Festival to także miejsce dla organizacji społecznych, działających na rzecz wszystkich żywych istot. Cieszymy się, że w tym roku na terenie festiwalu tak licznie gościliśmy instytucje, które swoimi działaniami zmieniają świat na lepsze.

W formułę imprezy idealnie wpisały się także odbywające się po raz pierwszy zajęcia jogi. Nikogo nie trzeba było namawiać do udziału w wydarzeniach Uniwersytetu Reggae. Zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty dancehall i grania na bębnach, a dzięki nowym sound systemowym scenom dźwięki reggae były wszechobecne na całym terenie festiwalu.

 

Nattali Rize

 

Przez lata bardzo dużo można było przeczytać o wyjątkowej ostródzkiej atmosferze i również w tym roku dało się ją odczuć na każdym kroku. Zachodzimy w głowę jak to możliwe, szczególnie w obecnych czasach, że w jednym miejscu i czasie zebrało się tak wielu pozytywnych ludzi, nie tylko z Polski, ale również z innych zakątków świata?! Wszechobecny uśmiech i wzajemna życzliwość są dla nas najlepszą siłą napędową do działania. Nasza publiczność jest najlepsza na świecie! A świadomość pracy dla mądrych, dojrzałych, przyjaźnie nastawionych do siebie ludzi, pełnych żywego zainteresowania muzyką i kulturą reggae decyduje o tym, że kochamy organizować ten festiwal. Wasza obecność jest dla nas wyjątkową nagrodą.

 

 

Magiczny klimat Ostródy podbija również serca artystów i gości zagranicznych, którzy niosą dobre imię festiwalu w świat. Globalne zainteresowanie naszą imprezą z roku na rok rośnie. Oczywiście występujących u nas artystów zobaczyć można także na trasach koncertowych w całej Europie, ale wyjątkowość miejsca i samego festiwalu przyciąga do nas coraz więcej gości. Także tych z bardzo odległych stron świata.

Chcemy także wyrazić nasz podziw i ogromne podziękowania dla ludzi, firm i instytucji wspierających nas przy organizacji imprezy. To potężna armia pozytywnych dusz, przejmujących się i pracujących na równi z nami nad tym, żeby festiwal przebiegał bez zakłóceń. Wszystkim Wam dziękujemy z całego serca!

 

sponsors-2016

 

Chcemy również podkreślić, że bez wsparcia mieszkańców Ostródy i przychylnie nastawionych do ORF władz miasta organizacja imprezy byłaby niemożliwa. Dziękujemy!

Ostróda Reggae Festival, to potężne przedsięwzięcie organizacyjne i finansowe. Pracujemy nad tym, aby z roku na rok poziom festiwalu był jeszcze wyższy, światowy. Wszystko to wiąże się z dodatkowymi kosztami, o których trudno jest rozmawiać, ale trzeba. Przygotowaliśmy więc dla Was ankietę, o wypełnienie której niebawem Was poprosimy. Jesteśmy ciekawi Waszego zdania na temat tegorocznej edycji oraz kierunku, w którym festiwal ma podążać.

Tymczasem, po ciągnącej się nieprzerwanie od jesieni pracy nad festiwalem, udajemy się na krótki odpoczynek. Ale wkrótce nasza organizacyjna maszyna wystartuje ponownie, byśmy mogli się spotkać za rok w tym samym miejscu: na najpiękniejszym festiwalu reggae w Polsce, a może i na świecie. ;)
A Wy? Jak zaśpiewał w Ostródzie Frank Dellé: rozpalcie w sobie ogień! To właśnie Wy jesteście nadzieją na pokój! A wszystko to, co wydarzyło się w ciągu czterech festiwalowych dni pokazało, że nie jest to płonna nadzieja.

 

 

Do zobaczenia na Ostróda Reggae Festival 2017!

Positive Music Promotion

organizator ORF

One thought on “Ostróda Reggae Festival 2016 – Podsumowanie

  1. Dziękuję za tegoroczną edycję,staram się być jak najdłużej ale praca i miejsce pracy na wiele nie pozwalają.Jednak nie straszne jest jechać 1000 km w jedną stronę by poczuć tę wspaniałą niepowtarzalną atmosferę której nie znajduję na innych festiwalach.
    Dziękuję za choć chwile rozmowy,możliwość wymiany kilku jakże ważnych zdań,za coraz jak zawsze wspaniały line-up.Pozdrawiam i WIDZIMY SIĘ za rok!!!

Comments are closed.