PANDADREAD (Polska)

Od ponad dekady stanowią główną siłę napędową sceny dubowej na Pomorzu, a ich regularne imprezy w Trójmieście zawsze gromadzą setki ludzi.

Podstawowym składem osobowym Pandadread Sound System są Bratrat i DHS. Razem tworzą klasyczny dla sound systemów duet – selektor/operator i deejay. Bratrat odpowiedzialny jest za brzmienie systemu, dźwiękowe efekty specjalne oraz selekcję muzyki, DHS natomiast „ujeżdża” instrumentalne wersje numerów i dba o kontakt z publicznością przy pomocy mikrofonu. Po latach grania po klubach, w 2009 roku po raz pierwszy zagrali na własnym, mozolnie konstruowanym sound systemie. Muzyka, którą można usłyszeć na sesjach z udziałem Pandadread Sound System to przekrój muzyki jamajskiej od lat 70-tych do 90-tych ubiegłego wieku oraz jej współczesne, taneczne, elektroniczne mutacje, głównie z Wielkiej Brytanii i Europy. Ich ulubionym nośnikiem dźwięku jest nieśmiertelna płyta winylowa.

Pandadread Sound System w latach 2006 – 2010 byli rezydentami sopockiej Papryki, gdzie w ramach autorskiego cyklu Dub_Sesja integrowali trójmiejskie środowisko skupione wokół muzyki wywodzącej się z Karaibów. Od 2010 roku są gospodarzami cyklicznych sesji sound systemowych Dub Mass, od 2013 współorganizują cykl Dub Club Trójmiasto. Realizując bliską im ideę D.I.Y. („zrób to sam”), samodzielnie i niezależnie od zewnętrznych subsydiów zorganizowali dotychczas setki imprez, koncertów i sesji sound systemowych, aktywnie promując swoją muzykę i współpracujących z nimi artystów. W 2017 roku we współpracy z londyńskim studio Lionz Den i dystrybutorem Tribe84 Records ukazał się pierwszy winylowy singiel z labelem Pandadread. Dzięki wytrwałej pracy, licznym kooperacjom i wysokiej jakości organizowanych przez siebie wydarzeń, są już dobrze rozpoznawalni w środowisku. Owocuje to wieloma zaproszeniami na występy w Polsce, a także zagranicą.

Ostróda Reggae Festival, Green Stage, 12.07.2019

Linki:

https://www.facebook.com/pandadread

Video:

Sista Lexxy – Learning Rastafari (Pandadread Sound System 7” vinyl)

https://youtu.be/NL4xJ9DlnNM