PROGRAM GODZINOWY KONCERTÓW NA RED STAGE I W AMFITEATRZE

Program głównej sceny Red oraz koncertu w Amfiteatrze obejmuje 30 występów live i zespoły od Jamajki przez Indonezję, Australię, Nową Zelandię, Holandię, Niemcy, Włochy do Polski. To najbardziej rozbudowany lineup spośród wszystkich festiwali reggae w Polsce. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

„Staraliśmy się, żeby nasz program był wielobarwny i znaleźć w nim można było wszystkie odcienie reggae. Obok uznanych gwiazd prezentują się nowe muzyczne odkrycia, które na festiwalu zawsze mają swoje miejsce” – komentuje dyrektor festiwalu Piotr „Piter” Kolaj. Jeden z największych współczesnych artystów reggae, Alborosi, powraca do Ostródy 8 lat po swoim pamiętnym pierwszym polskim koncercie. Najbardziej jamajski Włoch przywiezie nowy album „Freedom & Fyah”. Tarrus Riley to czołowy wokalista i autor wielu przebojów, Alaine czaruje słodkim głosem, a nazwisko maestro saksofonu Deana Frasera zobaczyć można na setkach historycznych i współczesnych płyt. Koncert tej trójki w towarzystwie Blak Soil Band zestaw śmiało można zatytułować “prawdziwe klejnoty jamajskiej muzyki”. Nattali Rize to australijska wokalistka, która w 2013 roku podbiła Ostródę występem ze swoim australijskim zespołem Blue King Brown. Teraz powraca by promować swój nowy projekt z dawką porywającej rewolucyjnej muzyki. Każdy fan reggae i dancehall w Polsce zna niemiecką supergrupę Seeed. Jeden z trójki ich wokalistów, pochodzący z Ghany Dellé, zaprezentuje w Ostródzie muzykę z najwyższej półki ze świeżo wydanego albumu „Neo”. Wysoko oceniany za wyjątkowe połączenie reggae & hip hop oraz świadome teksty, Kabaka Pyramid to jeden z najważniejszych współczesnych artystów jamajskiego ruchu Reggae Revival. Maoryska interpretacja korzeni w wydaniu Katchafire stała się już symbolem jakości roots reggae z Antypodów. Ich muzyka adresowana jest do fanów dobrych głosów, relaksującej atmosfery i klarownego brzmienia. Głęboko mistyczna Jah9 jest najbardziej charyzmatyczną wokalistką, która wypłynęła z jamajskiej wyspy w ostatnich latach. Po raz pierwszy wystąpi u nas ze swoim zespołem Dub Treatment. Ras Muhamad to pierwszy w Polsce artysta reggae z Indonezji. Odwiedza nas po występach na scenach od Azji przez Afrykę, Europę, obie Ameryki aż do Jamajki. W tym roku na Red Stage aż 3 polskie zespoły zagrają specjalne koncerty z okazji 20-lecia: Konopians, Paraliż Band oraz Paprika Korps. Fani czekają na koncerty sprawdzonych gwiazd jak Mesajah, Vavamuffin, Bednarek, Maleo Reggae Rockers, Tabu, Jafia, Junior Stress czy Damian Syjonfam. Warto pamiętać o tym, że niedzielny finał międzynarodowego konkursu World Reggae Contest transmitowany będzie w streamie video przez największy portal reggae na świecie, Reggaeville.com.
„Zachęcamy do przyjazdu na festiwal. Nikt w Polsce nie daje Wam tak dużo reggae, w dodatku z najwyższej półki” – dodaje Piotr „Piter” Kolaj.
Ostróda Reggae Festival potrwa 4 dni. Pierwszy dzień, 11.08, odbywa się w ostródzkim amfiteatrze, a następnie cała impreza przenosi się na teren Czerwonych Koszar w Ostródzie.

AMFITEATR / RED STAGE LINEUP (również TUTAJ)

11.08 AMFITEATR

15:00 WOLNI LUDZIE (PL)
16:00 DOBRA SIŁA (PL)
17:00 FREAKIN RUDEBOYS (PL)
18:30 KONOPIANS 20 lat (PL)
20:00 THE BARTENDERS (PL)
21:30 TALLIB (PL)
23:00 JUNIOR STRESS (PL)

12.08 RED STAGE

14:00 DJ FEEL-X (PL)
15:00 RAS MUHAMAD (IDN)
16:30 JAFIA (PL)
18:00 TABU (PL)
19:30 DAMIAN SYJONFAM (PL)
21:00 KABAKA PYRAMID (JAM)
23:00 NATTALI RIZE (AUS/JAM)
01:00 MALEO REGGAE ROCKERS (PL)

13.08 RED STAGE

14:00 DJ FEEL-X (PL)
15:00 NAAMAN (PL)
16:30 PARALIŻ BAND 20 lat (PL)
18:00 MESAJAH (PL)
19:30 JAH9 (JAM)
21:00 KATCHAFIRE (NZ)
23:00 ALBOROSIE (JAM)
01:00 PAPRIKA KORPS 20 lat (PL)

14.08 RED STAGE

14:00 DJ FEEL-X (PL)
15:00 WORLD REGGAE CONTEST:
ADAHZEH (JAM), ETNA KONTRABANDE (PL), RAPHA PICO (NL), QUARTIERE COFFEE (I), THE DUBBEEZ (NL)
20:00 BEDNAREK (PL)
21:30 TARRUS RILEY / ALAINE / DEAN FRASER (JAM)
23:30 DELLÉ (DE)
01:30 VAVAMUFFIN (PL)