QUEEN IFRICA (Jamajka)

Jedna z najważniejszych jamajskich artystek po raz pierwszy przyjeżdża do Polski!

Queen Ifrica (Ventrice Morgan) rozpoczęła swoją karierę w 1995 roku. Punktem startowym był lokalny konkurs talentów w rodzinnym Montego Bay. Będąc muzycznym samoukiem, córka znanej legendy ska Dericka Morgana inspirowała się pozytywną muzyką nyabinghi, jazz, reggae i innymi gatunkami. Jej ciężka praca doprowadziła do podpisania umowy z VP Records w 2009 roku, która miała znaczący wpływ na jej muzyczny rozwój.

Z korzeniami mocno zakotwiczonymi w Rastafari, rozkwitła jako jedna z czołowych artystek reggae. Eter radiowy wypełnił się przebojami jak „Daddy”, „Times Like These”, „Far Away”, „Randy”, „Below the Waist”, „Lioness on the Rise”, „Naw Rub” i innymi z jej obszernego katalogu. Ostatni album Queen Ifrica „Climb” (2017) zadebiutował na pierwszym miejscu na liście Billboard Reggae i zawiera single „Trueversation” z udziałem Damiana Marley’a, „Climb” i „Black Woman”.

Jako doświadczona artystka występowała na najważniejszych festiwalach muzycznych na całym świecie, w tym Reggae Sumfest, Sting i Rebel Salute na Jamajce, Summer Jam w Niemczech, Reggae on River w Kalifornii, Reggae Sundance Festival w Holandii, Sierra Nevada World Music Festival. Pojawiła się w nowojorskim Madison Square Gardens i na 80. urodzinach Winnie Mandeli w RPA.

Queen Ifrica wykorzystuje scenę jako platformę dla stymulowania zmiany, a znaczna ilość jej występów ma charater charytatywny. Jest aktywnym liderem społeczności, będąc zaangażowaną w kilka programów pomocowych, zwłaszcza dla dzieci. Jej oddanie tej sprawie doprowadziło do tego, że Biuro Adwokata Dzieci wyznaczyło ją na „Ambasadora Dzieci”. Nadal poświęca swój czas na projekty społeczne na Jamajce, w szczególności wspierając młodzież i młode dziewczyny.

W 2019 roku Queen Ifrica kontynuuje pracę nad nową, podnoszącą na duchu muzyką, czego przykładem jest singiel „Cease all War”.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 14.07.2019

Linki:

https://www.facebook.com/QueenIfrica/

https://www.instagram.com/queenifrica

Video:

Trueversation ft. Damian „Jr. Gong” Marley

https://youtu.be/zF5suUOzGkQ

Black Woman

https://youtu.be/rYyR2ZTcA7M

Lioness on the Rise

https://youtu.be/38ucJKBk9m8

Times Like These

https://youtu.be/YTAtucgF11o

Serve and Protect

https://youtu.be/R_3vZA3g4G8

Daddy

https://youtu.be/NYrXb_KJmEU

Far Away

https://youtu.be/wAN6jz4l7ZU

Black Woman for BBC Radio 1Xtra in Jamaica

https://youtu.be/c4-R-hsbMwU

Cease All War

https://youtu.be/B7_XhQMlfWc