RADIKAL GURU & BAPTISTE (Polska / Francja)

Powraca jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich producentów i towarzyszy mu uznany w świecie i doświadczony MC.

Mateusz Miller to urodzony w Kwidzynie producent oraz DJ. Jest on jednym z niewielu polskich producentów muzyki dub i dubstep rozpoznawalnych na międzynarodowej scenie. Jego styl jest przepełniony wpływami roots reggae, UK dub oraz muzyki Dalekiego Wschodu, dzięki czemu wzbudza szerokie zainteresowanie w bardzo różnych kręgach muzycznych. Początkowo eksperymentował z muzyką trip-hop, Asian underground, drum’n’bass i jungle, a w 2005 powstało jego pierwsze demo „The East-West Connection” na którym połączył te style. Przebywał wtedy w Cork w Irlandii, gdzie jego muzyka spotkała się z dużym zainteresowaniem. W międzyczasie w jego produkcjach zaczęło pojawiać się coraz więcej wpływów muzyki dub i dubstep. W 2008 zdobył szersze grono słuchaczy dzięki wydanej w brytyjskim labelu Z-Audio/Dubbed Out Records serii winylowych singli, które przez wiele tygodni nie schodziły z list bestsellerów brytyjskich sklepów z muzyką niezależną. Jego kompozycje zostały docenione przez opiniotwórcze audycje radiowe i grane m.in. przez BBC Asian Network, Polskie Radio, Sub Fm, Rinse FM. Energiczne sety Radikal Guru cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności, a rosnąca popularność przełożyła się na setki występów na festiwalach i w klubach w całej Europie a także w USA, Australii, Nowej Zelandii, Meksyku, Rosji, RPA oraz Kenii.
Od 2009 roku Radikal Guru współpracuje z polską wytwórnią Moonshine Recordings, nakładem której wydał trzy świetnie odebrane długogrające albumy oraz kilka singli winylowych. W studiu współpracował z wokalistami z najwyższej półki m.in. Earl 16, Solo Banton, El Fata, Cian Finn, Echo Ranks czy Dan Man.
Baptiste to MC z ponad 20-letnim doświadczeniem w niszczeniu scen i paleniu mikrofonów. Pochodzący z Normandii we Francji wokalista oraz frontman swoją muzyczną podróż jako rozpoczął w roku 2000. Wydanie 5 utworów razem z Kanka i Oliva z Blackboard Jungle na świetnie odebranym albumie „Every Night is Dub” wystrzeliło Baptiste’a na zupełnie nowy poziom rozpoznawalności, zarówno w jego rodzinnej Francji jak i całej Europie. Zaowocowało też wydaniem kilku płyt winylowych w różnych wytwórniach na początku XXI wieku. Był MC dla wielu producentów muzyki drum&bass i jungle jak Subfocus, Erb N Dub, Aphrodite, Distorted Minds, Coco Back 2 Basics. Po pierwszej trasie koncertowej w Azji w 2010 roku przeniósł się do Australii, gdzie stał się aktywistą na rodzącej się lokalnej scenie soundsystemowej. Współpracował tam z takimi producentami jak DLR, Monkey Mark, Mista Savona oraz Sekkleman, z którym wydał 2 świetnie odebrane single w Moonshine Recordings. W 2014 roku osiadł w Byron Bay, gdzie wspólnie z Oren Selekta założył kolektyw 4’20 Sound, z którym wydawał kolejne płyty i współtworzył największy w Australii cykliczny event reggae / dub. Był oficjalnym MC podczas australijskich tras koncertowych takich artystów jak Zion Train, Radikal Guru oraz Benny Page. W 2018 roku wraz z Radikal Guru i Sekkleman’em brał udział w dwóch projektach wydawniczych Moonshine Recordings oraz przeniósł się na stałe do Europy. Ma wiele planów koncertowo wydawniczych na nadchodzące miesiące i lata więc koniecznie obserwujcie jego poczynania.

Ostróda Reggae Festival, Green Stage, 12.07.2019

Linki:

http://www.facebook.com/RadikalGuruOfficial
https://www.facebook.com/Baptiste-Deejay-260179531516070/

Video:

Radikal Guru ft Parly B & Baptiste – Tell Dem Fi Run
https://youtu.be/G5Nphpf2Dck

Radikal Guru – Dread Commandments
https://youtu.be/o3LFWKd2UK8

Radikal Guru ft Cian Finn – Sound System
https://youtu.be/qYa5cBddJBY

Radikal Guru ft Jay Spaker – Build Fire
https://youtu.be/zlxd_BH59Rk

Sekkleman ft Baptiste – Dancehall Graveyard
https://youtu.be/vVL7y6zzmwg