SHAMANIKA & PABLO RASTER (Polska/Włochy)

Zapowiada się eklektyczny live act będący połączeniem muzyki elektronicznej, etnicznej, dubu i rapu, w wydaniu uznanych wykonawców.

Shamanika (Natalia Norko) to wokalistka, która podczas koncertów swoim magicznym głosem i tańcem hipnotyzuje publiczność niczym szamanka. W swoich muzycznych działaniach inspiruje się antropologią, teatrem, jogą, buddyzmem, mistycyzmem, szamanizmem, muzykoterapią oraz podróżami po świecie. Wierzy w uzdrawiającą moc dźwięku oraz edukuje się w zakresie muzykoterapeutycznego wykorzystywania instrumentów i głosu. Według Natalii, używając tańca jako narzędzia można wejść w trans i przetransformować swoje dolegliwości w czystą energię. W swoich tekstach bawi się polszczyzną. W śpiewie wytworzyła specyficzną stylistykę pomiędzy melodeklamacją, poezją śpiewaną a rapowaniem. Stała się znana wielu miłośnikom sceny dubowej w Polsce dzięki grupie Zebra, którą założyła ze Zdzisławem Orłowskim w 2007 roku. 10 lat później Natalia założyła projekt muzyczno-etniczny „Ina Makha”, czyli „Pieśni w hołdzie Matce Ziemi”. W 2015 roku artystka przybrała pseudonim Shamanika i zaczęła tworzyć własne muzyczne produkcje oraz grać jako DJ-ka, pozostając otwartą na różne style, od szeroko pojętej muzyki elektronicznej po etniczną.

W 2018 roku w wytwórni Lou & Rocked Boys wydała pierwszy solowy album Shamaniki „Góry poruszę”. To owoc jej kolaboracji z trzema producentami: Adamem Masztalerzem (Gradu Minimo, Nowy Folder), Łukaszem Dino Dinortem (Fat Pajp, Jabbadub) oraz Sonny Phillips (Dubabuse, Task Number One, Swagga Soundsystem).

W swoim projekcie live Shamanika współpracuje z Pablo Rasterem – producentem, instrumentalistą i wokalistą z Włoch. Pod szyldem projektu RasteR przez 12 lat wyprodukował i wydał 7 albumów i zagrał ponad 900 koncertów. Wyprodukował także niezliczoną ilość remixów oraz riddimów dla włoskich i zagranicznych artystów. Od kilku lat skupiony jest na solowej karierze jako Pablo Raster. Jego ostatnim albumem jest wspólna płyta z Hornsmanem Coyote. Wydaje dla francuskiego ODG Prod i mieszka we Wrocławiu. Występy Pablo Rastera to mieszanka miksowanych na żywo, pełnych energii, elektronicznych bitów, wzbogaconych dubowymi syrenami, efektami i filtrami. Basowa, taneczna, współczesna muzyka stworzona i wyprodukowana pod dubowe sound systemy.

Drugi muzyk to Wiktor Golc, legendarny mistrz bębnów z Wrocławia. To jeden z pionierów grających muzykę afrykańską w Polsce. Używa bogatego zestawu etnicznych bębnów i perkusjonaliów.

Ostróda Reggae Festival, Green Stage, 13.07.2019

Linki:

 https://www.facebook.com/Shamanika-1691249314436416/

http://www.pabloraster.com/

https://www.facebook.com/pablorastermusic/

 

Video:

 

Shamanika – Pragnę więcej

https://youtu.be/Icby3I4iYt4

Shamanika – A ja tańczę

Shamanika & Dino Dub – Piece of cake

https://youtu.be/DMzoppauFhE

Pablo Raster – live Ostróda Reggae Festival 2017

https://youtu.be/KKhMrxN3tMQ

Pablo Raster and Hornsman Coyote – Dog Eat Dub (live dub)

https://youtu.be/28dEx2JaKIY