TABU (Polska)

Będzie to ostro-kwaśny show, jak w tytule ich piątego albumu „Sambal”. Ale na pewno nie zabraknie też humoru i wybuchowej energii, za którą cenią ich tysiące fanów.

Wydany w styczniu 2019 roku nowy krążek pochodzącej z Wodzisławia Śląskiego grupy to mieszanka stylów, do których przyzwyczaili już swoich odbiorców na wcześniejszych produkcjach. Wspólnym mianownikiem tych wycieczek zawsze pozostaje reggae’owy puls. Okładkę oraz tytuł można zinterpretować również jako dwa ludzkie oblicza, które ścierają się ze sobą. Zarówno teksty, jak i muzyka na płycie ukazują dwie strony ludzkiej egzystencji, które chcąc nie chcąc, muszą ze sobą współpracować.

“Sambal” został zarejestrowany na przestrzeni dwóch lat w kilku studiach nagraniowych, a za mix i mastering odpowiedzialne jest Eprom Sounds Studio oraz Studio AS One. Gościnnie na płycie usłyszeć można Kamila Bednarka, Kubę Kawalca, Juniora Stressa oraz Lenę Romul. Album przyniósł takie hity jak „Kasia”, „Głowa do góry”, „Nie mam już sił”, czy utrzymany w zaskakującym latynoskim stylu „José Maria”.

Tabu powstali w 2003 roku w Wodzisławiu Śląskim z inicjatywy Rafała Karwota i Marcina Suchego. Wcześniej wydali 4 płyty: „Jednosłowo” (2006), „Salut” (2009), „Endorfina” (2012), „Meteory” (2015) oraz album live z Przystanku Woodstock 2014. Na przełomie swojej 15-letniej historii Tabu zagrało ponad 1000 koncertów w kilku krajach. Z reguły nie mają powodów, aby narzekać na frekwencję na swoich występach. Ich popularność dawno wykroczyła poza środowisko reggae. To wielka rodzina i machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa. Grupa jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.

Koncert Tabu to zawsze jeden z najgorętszych momentów w trakcie Ostróda Reggae Festival, więc „łap te chwile, które coś dla ciebie znaczą”!

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 13.07.2019

Linki:

http://www.tabu.band.pl

http://www.facebook.com/tabu.bandpl

 video:

“Łap te chwile”

https://youtu.be/FYzAvEanEKg

„Dopóki świat”

https://youtu.be/hmTnmuNoNt4

„Nie mam już sił” feat. Kuba Kawalec

https://youtu.be/e7t5tQmy-M4

„Kasia”

https://youtu.be/8Qy3krCdiis

„Głowa do góry” feat. Bednarek

https://youtu.be/Bkp9wa7Ovdo

“Jak dobrze cię widzieć”

http://youtu.be/pJfytQEqJ9Q

„Nie damy się”

https://youtu.be/b0KJu__bdHs

„Ostróda”

http://youtu.be/t9GHobBYuA0

„Nie chcę umierać”

http://youtu.be/Yj6UWAAcMx8