WORLD REGGAE CONTEST – TOP10, STARTUJE GŁOSOWANIE FANÓW

Organizatorzy World Reggae Contest podczas Ostróda Reggae Festival wybrali TOP10 z wszystkich nadesłanych w tym roku zgłoszeń. Teraz fani przy pomocy Facebooka mogą głosować na ulubionego artystę. Pięć wybranych przez nich zespołów wystąpi w finale na Red Stage 14 sierpnia, który będzie transmitowany na żywo przez Reggaeville.com. Głosowanie trwa do 13 czerwca, bezpośredni link: www.bit.ly/WRC2016VOTE

Półfinaliści konkursu to: ADAHZEH (Jamajka), ETNA KONTRABANDE (Polska), I&I (Nowa Kaledonia), INTERNATIONAL DUB AMBASSADORS (Puerto Rico), PERSONS OF INTEREST (Jamajka), QUARTIERE COFFEE (Włochy), RAPHA PICO (Holandia), REGIME (Wlk. Brytania), THE DUBBEEZ (Holandia), WICKED DUB DIVISION (Włochy).

Piotr “Piter” Kolaj z Positive Music Promotion, szef festiwalu, mówi: „Bardzo podobają nam się wszystkie zespoły, które wybraliśmy. Są bardzo utalentowane i oryginalne, każdy z nich ma swój własny styl. Jesteśmy zaszczyceni, że zdecydowały się wystartować w konkursie. Bylibyśmy szczęśliwi móc gościć ich wszystkich w Ostródzie, ale teraz to publiczność wybiera finalistów.”

Po zakończonej powodzeniem ubiegłorocznej pierwszej edycji konkursu i wyprawie zwycięzców z brytyjskiego Chainska Brassika na darmową sesję nagraniową w Harry J Studio na Jamajce, w tym roku konkurs przyciągnął uwagę 81 zespołów z 31 krajów świata, w tym wielu z tak odległych miejsc jak Jamajka, USA czy Brazylia. Międzynarodowe jury autorytetów wybierze zwycięzcę w trakcie finału na festiwalu. Najlepsza grupa poleci na 5-dniową sesję nagraniową na Jamajce z Stephenem Stewartem i Samem Claytonem, światowej sławy producentami.
Finał konkursu będzie transmitowany jako stream video przez Reggaeville.com, ekskluzywnego partnera medialnego konkursu.
Wszystkie informacje na www.worldreggaecontest.com