Wystartowały zgłoszenia do Czwórka Reggae Contest!

Czwórka Reggae Contest to konkurs dla polskich wykonawców związanych z reggae i zbliżoną stylistyką muzyczną. Najważniejsza  krajowa platforma promocyjna jamajskopochodnych dźwięków powraca na Ostróda Reggae Festival. Po raz trzeci odbędzie się pod szyldem Polskiego Radia Czwórka, wieloletniego partnera festiwalu. Zwycięzca wystąpi w radiowym studio, a jego koncert zostanie profesjonalnie zarejestrowany i wyemitowany przez Czwórkę. Nagranie singla i teledysk to nagroda organizatorów festiwalu. Finał odbędzie się 7 lipca (sobota) na Green Stage Ostróda Reggae Festival i zostanie poprzedzony głosowaniem fanów. Zgłoszenia do konkursu do 17.04 na stronie https://www.ostrodareggae.com/crc-2018/

W ostródzkim konkursie dla polskich wykonawców reggae swoje pierwsze kroki stawiali obecnie znani i lubiani wykonawcy, jak m.in. Tabu czy Junior Stress. Festiwal promuje w ten sposób młodych artystów już od pierwszej edycji w 2001 roku. W wyniku podjęcia współpracy z Polskie Radio Czwórka, w 2013 inicjatywa odbyła się po raz pierwszy pod patronatem publicznego nadawcy. Zwycięska grupa Big Up! zagrała koncert w Czwórce. Rok później podobne nagrody przypadły formacji SielSKA. Następnie przez dwa lata odbywał się w Ostródzie World Reggae Contest o charakterze międzynarodowym, którego zwycięzcy nagrywali w efekcie na Jamajce.

Organizatorzy festiwalu wierzą, że oprócz występów uznanych marek ważna jest również możliwość publicznego zaprezentowania się młodych twórców. W ten sposób starają się pozytywnie motywować krajową scenę, stymulując jej rozwój.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: w pierwszym słuchacze Czwórki w głosowaniu na facebookowym profilu stacji wybiorą jednego wykonawcę z „czwórkową kartą”, a następnie jury złożone z organizatorów festiwalu wybierze cztery kolejne zespoły.

Pięć wyłonionych w ten sposób grup wystąpi podczas festiwalu w finale konkursu 7 lipca (sobota) na Green Stage. O tym, kto zostanie zwycięzcą Czwórka Reggae Contest zadecydują głosy jury, złożonego z przedstawicieli organizatorów festiwalu oraz Czwórki.

Zespoły mogą się zgłaszać do 17.04.

Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie zasady zgłoszeń i regulamin umieszczone są na festiwalowej stronie

https://www.ostrodareggae.com/crc-2018/

Zapraszamy do uczestnictwa!

7.07.2018 (sobota), 13:00 – 16:30

Green Stage

Nagrody:

  • Profesjonalna rejestracja i emisja audio/video na żywo koncertu w studio koncertowym Polskiego Radia Czwórka
  • Nagranie, mix, mastering (realizacja: Studio As One) i teledysk jednego utworu (realizacja: Krzysztof Gajewski)
  • Gwarantowany występ podczas trzech festiwali w 2019 roku: Ostróda Reggae Festival, Winter Reggae oraz Najcieplejsze Miejsce na Ziemi

Terminy:

03.04          ogłoszenie konkursu

17.04          koniec przyjmowania zgłoszeń

23.04          start głosowania na „dziką kartę” Czwórki przez aplikację na stronie Facebook stacji

07.05          zakończenie głosowania na „dziką kartę”

08.05          ogłoszenie zespołu, który wygrał „dziką kartę”

15.05          ogłoszenie 4 kolejnych zespołów wybranych przez jury

07.07          Finał konkursu podczas ORF

07.07          ogłoszenie zwycięzcy podczas ORF