BAY-C & MYSTIC ROOTS (Jamajka/Rosja)

Basowy głos w składzie jamajskiej legendy dancehall T.O.K to był właśnie on. Od lat bardzo dobrze poczynia sobie solowo. Popularność w Europie przyniósł mu hit „Eye for an Eye”. Mało kto wie, że jako producent pracował z Damianem Marley’em, Sizzlą, Beenie Manem, Bounty Killa czy Vybz Kartelem.

Droga tej gwiazdy rozpoczęła się w Portmore, gdzie wraz z grupą przyjaciół powołał znaną w całym świecie grupę T.O.K. Kwartet dominował listy reggae i dancehall przez ponad dekadę, wydając dwa pokryte platyną albumy i lądując z wieloma singlami na listach Billboard. Jego styl w tej formacji można było określić jako „rap w Patois” – reprezentował ragamuffin lub grał bad boy’a. Wkrótce otworzył własną wytwórnię, Bombrush Records, w której produkował największe jamajskie gwiazdy. W 2014 Bay-C razem z Craigy T (również T.O.K.)  zorganizował Blue Mountain Music Festival na Jamajce. Tego samego roku zaszokował fanów i miłośników dancehall uruchomieniem projektu ListenMi News. To pierwszy internetowy show tego typu na Karaibach, gdzie Bay-C dostracza najświeższe lokalne i międzynarodowe wiadomości w formie muzyki. Jego przyjęcie było oszałamiające. Poprzez połączenie muzyki i obrazu znalazł sposób na dotarcie do dzieci, które inaczej nie byłyby zainteresowane tym, co się dzieje na świecie.

Gdy w 2015 jego utwór „Flow” został umieszczony na soundtracku gry „Need For Speed”, oficjalnie ogłosił początek solowej kariery. W 2016 roku wydał debiutancką EPkę  „Better Must Come”.  Hitem był singiel „Eye for an Eye”, silny głos przeciwko przemocy. „Rude Gyal Swing” DJ’a Hard2Def z wokalnym udziałem jego i Treeshy wylądował na 1 miejscu niemieckiej listy Urban Music. Hitem w Ameryce Łacińskiej był singiel „Love You” nagrany z mega gwiazdą z Panamy, Lorna. Bay-C skupia się na działaniu na skalę globalną. Krążą słuchy o mającym być wkrótce wydanym solowym albumie.

Mystic Roots to zamieszkały w Berlinie i Polsce rosyjski DJ i promotor, znawca tropikalnych melodii i egzotycznych dźwięków. Gospodarz Sunday Selection w Berlinie i organizator Mystic Nights w Meksyku, Moskwie i na Bali. Odpowiedzialny za wiele wspaniałych jamajskich wydarzeń w warszawskim Boogaloo Beach Bar.

Green Stage, 6.07.2018

Linki:

https://www.facebook.com/baycmusic/

https://www.listenmi.com/listenmi-news

video:

Bay-C – Eye for an Eye

https://youtu.be/ZgS9JI-UCCo

Bay-C – Straight Outta Portmore

https://youtu.be/EwahIMCB4Sw

Bay-C – Talking Blues [ Inna Jamdown ]

https://youtu.be/lO0BRuvXQik

DeeBuzz & Hard2Def ft. Treesha & Bay-C – Rude Gyal Swing

https://youtu.be/VxKZE_1AWrk