SOLO BANTON, DEADLY HUNTA & SINGLEDREAD (Wlk. Brytania/Polska)

Spotkanie na szczycie dwóch popularnych brytyjskich nawijaczy to sound systemowa sesja z gwarancją najwyższej jakości.

Solo Banton wkroczył na scenę w 2009 roku hitem „Talk to me” z Maffi i Jahtari. Niektórzy zastanawiali się, czy nie jest artystą jednego przeboju, ale wkrótce pojawiły się następne – „Want to Go Home” w jego głównej wytwórni Reality Shock czy „Walk Like Rasta”. Okazało się, że wielu wydawców czy producentów chętnie widzi go w swoich utworach, a on zaczął zwiedzać świat występując z takimi ekipami jak Dubkasm czy Mungos Hi Fi. Solo Banton wydał trzy solowe albumy: „No”, „Walk Like Rasta” oraz „Higher Levels”. Obecnie nagrywa również i występuje z renomowanym brytyjskim zespołem The Uppercut Band. Wielokrotnie gościł w Polsce i zbudował sobie tu mocną reputację dzięki współpracy z Radikal Guru, Bas Tajpanem i Singledread. Dwukrotnie odwiedził też ORF (2011 i 2012). Czas na powrót!

Ojczyzną Deadly Hunta również jest Wielkiej Brytania, choć jego korzenie są na Jamajce. Łącząc różne gatunki muzyczne jak dancehall, hip hop i drum’n’bass, wykształcił swój własny, świeży styl, a jego koncerty to ogromna dawka czystej energii, której pozazdrościć mogą mu czołowi jamajscy nawijacze. Jego kariera rozpoczęła się od nawijek na imprezach sound systemów African Roots i SkyJuice na początku lat 90-tych. W 1994 roku wybrał się na Jamajkę by nagrywać w studio słynnego Bobby Digitala. W 1996 roku podpisał umowę z MCA i supportował samego Buju Bantona na jego trasie „Til Shiloh”. Potem założył grupę na pograniczu hip-hop i raggamuffin, Coalition, z którą nagrał EP. Bardzo duży rozgłos przyniósł mu utwór „Ganjaman”, nagrany razem z Aphrodite, legendą brytyjskiej sceny drum and bass. Piosenka trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Human Traffic”. Jego ostatnim singlem jest wydany w tym roku „Chemtrails”. W Polsce nagrywał m.in. z K.A.S.T.A, Mr. Bayerman i Bas Tajpanem i występował na imprezach klubowych i festiwalach.

DJ’em wspólnego seta dwóch brytyjskich legend będzie Malik – współzałożyciel Singledread z Warszawy, animator wielu działań reggae w Polsce. Singledread powstał w 2002 roku, początkowo funkcjonując równolegle jako soundsystem oraz dystrybucja płyt winylowych. Malik był też jednym z założycieli portalu Reggaenet.pl. Razem z bratem Madmajkiem aka Maykaja zagrali kilkaset imprez na terenie Polski oraz poza jej granicami. Malik jako selektor specjalizuje się w graniu z wokalistami i jest znanym kolekcjonerem winyli reggae. Od roku 2002 roku jest również managerem sceny soundsystemowej na ORF.

To będzie szalona impreza na najwyższym poziomie – załóż buty do tańca!

Green Stage, 6.07.2018

Linki:

https://www.facebook.com/deadlyhunta

https://www.facebook.com/Solo-Banton-178535125535554

http://www.singledread.pl

https://www.facebook.com/singledreadofficial/

video:

Solo Banton – Super Lyrics

https://youtu.be/iM4RulQxtRw

Dubkasm meets Solo Banton – My Music feat. Buggsy

https://youtu.be/A2nmXNVKZgo

Solo Banton –Walk Like Rasta

https://youtu.be/a4xGFF7WrqA

Solo Banton feat. Sabrina Bell – Wicked Man

http://youtu.be/2WJcAigXx20

Deadly Hunter – Ganjaman (live Czwórka 2011)

https://youtu.be/UuAonxXqENA

Deadly Hunta – Chemtrails

https://youtu.be/tEowIZi1jEU

Deadly Hunta – Talk Out Loud

https://youtu.be/2jnfPo6ErXc

Deadly Hunta – Valley of Death

https://youtu.be/d9cGRXxgxjs