BOB ONE & BAS TAJPAN (Polska)

Łączą reggae, dancehall i hip-hop w swój unikatowy sposób. Oprócz znanych piosenek z historii obu znanych wokalistów usłyszycie również najnowsze produkcje ze wspólnego mixtape „Po swojemu”.

Razem są niezwykle zgranym duetem, od lat ściśle współpracując w studio i na scenie. Jednocześnie każdy z nich z osobna udowadnia swoją klasę. To ścisła czołówka polskiej sceny, a ich koncerty to prawdziwa energetyczna petarda.

Bas Tajpan z Dąbrowy Górniczej to wokalista i autor tekstów, którego kariera rozpoczęła się w drugiej połowie lat 90-tych. Jako artysta solowy zaistniał na początku nowego wieku na albumach producenckich IGS-a oraz w projekcie Gutka Mustafarai. Współpracował z m.in. Juniorem Stressem, Firmą, Miuoshem, Peją, Tabu Duby, Skorupem, Fu czy Hemp Gru. W 2007 roku wraz z Miuoshem założył projekt Fandango Gang i wydali wspólną płytę. Bas Tajpan wydał cztery solowe albumy. Ostatni, „Boso ale w ostrogach” ukazał się w ub. roku.

Bob One  to raper / wokalista z Katowic. Debiutował w roku 2001 z kolektywem Rainbow Hi-Fi. Następnie dołączył do częstochowskiego sound systemu Rub Pulse. W 2008 wydał pierwszy solowy album “Jeden”. Nagrywał wspólne utwory z takimi wykonawcami jak Hemp Gru, Firma, Onar, Tabu czy Junior Stress. Znany jest również jako utalentowany producent. Drugi jego solowy album „Twój ruch” przyniósł hity „Widzę dziś”, „Zostawiam”, „Twój ruch” czy „Daj z siebie wszystko” z udziałem Bas Tajpana.

W 2012 roku obaj artyści nagrali wspólny EP „Wszystko na sprzedaż”.

Green Stage, 7.07

Linki:

https://www.facebook.com/bastajpan

https://www.facebook.com/boboneofficial

Video:

 

Bas Tajpan & Bob One – “Nadszedł już czas”

Bob One – “Widzę dziś”

Bas Tajpan – “Korzenie i kultura”

Bob One – “Zostawiam”