DANCEHALL MASAK-RAH (Polska)

“W programie czytasz ich nazwę i uczciwie mówiąc dobrze określa to, czego możesz się spodziewać” – tak Reggaeville pisał o show tej czołowej polskiej ekipy. W tym roku w składzie Junior Stress, Drajwa, Sinus, Diego, Ihaman oraz oczywiście obchodzący 20 lat scenicznej pracy 27Pablo.

Dancehall Masak-Rah to grupa przyjaciół, która gustuje w jamajskiej muzyce dancehall & reggae, kreskówce “Rick and Morty” oraz kolekcjonuje saszetki ketchupu ze stacji benzynowych. Historia powstania tego projektu sięga 2008 roku, kiedy w warszawskim klubie Mandala 27Pablo i Junior Stress zagrali pierwszą sesję tego cyklu. Przez 9 lat ekipa zagrała setki imprez w Polsce, ale także m.in. w Indiach, Niemczech czy Portugalii. W klubach i na festiwalach mieszali elementy live actu i tradycyjnego jamajskiego grania sound systemowego.

W 2013 roku Dancehall Masak-Rah zdobyła nagrodę “Nocne Marki” Aktivist w kategorii Impreza Roku. W każdą niedzielę prowadzą swoją audycję w warszawskim Radiu Kampus. W jej ramach udało im się zrealizować pierwszy w historii Polski program radiowy na żywo z Jamajki. W 2016 roku Masak-Rah powróciła z nowymi autorskimi bitami i  super energetycznym setem, który demoluje basem, tempem przyśpiesza bicie serca oraz prowokuje do nieokrzesanych sing-alongów. Od 2016 roku Masak-Rah gra z Diego Cichym Donem. Na imprezach klasyki Junior Stressa grane są w nowych zremiksowanych wersjach, do których riddimy produkował 27Pablo. Ekipa weszła na nową, kreatywną drogę, przynosząc na imprezy sukcesywnie coraz więcej swojej autorskiej muzyki. Ich remix Bunji Garlina „Differentology” trafił nawet na playlistę BBC 1Xtra. W 2018 roku 27Pablo świętuje 20 lat grania muzyki jamajskiej, w związku z tym postanowił dać się poznać jako producent-beatmaker i przygotowuje kilka muzycznych niespodzianek. W Ostródzie ekipa wystąpi w całym składzie selektorskim – specjalnie z tego powodu po 3 latach przerwy za decki powróci Drajwa.

Green Stage, 7.07

Linki:

https://www.facebook.com/officialmasakrah

video:

What is Dancehall Dancehall Masak-Rah

http://youtu.be/aCeqx4QMlF4

Junior Stress – Bocian

https://youtu.be/gmzhDwgLAnQ

Diego Chichy Don – Mów mi Don

https://youtu.be/BNb0xdATfaM