BOLEO & FOLLOW THE RIDDIM [PL]

BOLEO & FOLLOW THE RIDDIM
(Polska)

Jedna z największych nadziei nowej polskiej sceny reggae, zwycięzcy Czwórka Reggae Contest w Ostródzie w 2021 roku.

Boleo & Follow The Riddim to formacja założona przez Piotra „Boleo” Jaworskiego i Jakuba Skibińskiego w 2017 roku. Debiutancki album zatytułowany „Follow The Riddim”, wydali własnym sumptem wiosną 2019 roku.
Inspirują się korzenną muzyką jamajską, dodając do niej pierwiastek nowoczesnego brzmienia oraz własnego spojrzenia. Jak mówią, muzyka reggae jest mocnym fundamentem, a jej treść murem, który na nim stoi. Teksty Boleo są inspirowane otaczającą rzeczywistością, problemami ludzi, świata, przemycają uniwersalne ludzkie wartości, dodając otuchy i wiary w lepsze jutro. Jak mówią o nich sami autorzy: „Są to również wskazówki dla nas samych, abyśmy pamiętali co jest w życiu ważne kiedy znajdziemy się w trudnej sytuacji, na niewłaściwej ścieżce, albo po prostu zapomnimy.”
W 2021 Boleo & Follow The Riddim zdobyli pierwsze miejsce w konkursie Czwórka Reggae Contest podczas Ostróda Reggae Festiwal. Rok później pojawili się tam z premierą drugiego krążka „Iskra”. Wokalista Piotr mówi o tytule: “Iskra to jest coś, co może rozpalić ogień, to jest światełko, nadzieja. Myślę, że fajnie odzwierciedla to, o czym jest ta płyta.”

Linki:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063619028238
https://www.instagram.com/boleo_follow_the_riddim

video

Boleo & Follow The Riddim – Droga
https://youtu.be/641D75YiGT8
Boleo & Follow The Riddim feat. Kudłacz – Chciałbym Latać
https://youtu.be/RSjOgo0-SxI
Boleo & Follow The Riddim live Czwórka 2022
https://www.youtube.com/live/8YvUXO2HijQ