KABAKA PYRAMID [JAM]

KABAKA PYRAMID (Jamajka)

Do Ostródy powraca jeden z najważniejszych współczesnych jamajskiego artystów, zdobywca tegorocznej nagrody Grammy za swój ostatni album „The Kalling”.

Kabaka Pyramid to świadomy i rewolucyjny autor tekstów łączący moc, energię i melodię reggae z liryką hip-hopu.
Kluczowy filar ruchu Reggae Revival, Kabaka Pyramid wkroczył na jamajską scenę reggae w 2011 roku z takimi hitami jak „Free From Chains” i „Warrior” z udziałem Protoje. Jego hiphopowe korzenie były widoczne w tekstach i mocnych podkładach.
Ten wielokrotnie nagradzany artysta zbudował globalną rzeszę fanów, intensywnie koncertując w ciągu ostatnich 10 lat na największych scenach reggae na całym świecie i będąc gwiazdą wielu ponad 20 międzynarodowych tras klubowych. Pochodzący z Kingston, urodzony jako Keron Salmon, spędził wiele wczesnych lat na rozwijaniu swojego brzmienia jako część Bebble Team, utalentowanej grupy przyjaciół i kolegów ze szkoły, która stała się podstawą jego niezależnej wytwórni Bebble Rock. Owocem tych przygotowań była “Rebel Music” i narodziła się kariera Kabaki jako artysty reggae. Po trasie koncertowej po Europie w 2012 na pierwszy plan wysunęły się utwory „No Capitalist” i „Never Gonna be a Slave”, a także przebój „Mi Alright” z udziałem Chronixxa. Jego EPka „Lead the Way” z 2013 roku trafiła na listę Billboardu i ugruntowała jego pozycję w międzynarodowym firnamencie reggae. Następnie świat podbił wyprodukowany przez Damiana Marleya w 2015 roku singiel „Well Done”.
Jego mixtape „Accurate” z Walshy Fire (Major Lazer) zawierał owoc współpracy Kabaki z Raekwonem, a klasyczny “Kabaka vs Pyramid” dla prawdziwych fanów Kabaki stał się jego znakiem rozpoznawczym.
Po trasie koncertowej z Damianem Marleyem w Stanach Zjednoczonych w 2017 roku, Kabaka połączył siły z synem Boba Marleya przy swoim debiutanckim albumie “Kontraband”. Hit „Reggae Music” stał się pierwszą piosenką Kabaki, która przekroczyła 10 milionów wyświetleń na YouTube. Podczas pandemii Kabaka pracował niestrudzenie i wydał popularne single „Nice Up the Dance” i „Believe”, a także klasyczny „Immaculate Mixtape” z Federation Sound. Wyprodukował także swój pierwszy riddim „Victory Rock”. Jego drugi pełny krążek „The Kalling” (2022) zawierał hitowe single „Red Gold and Green” z Damianem Marleyem, „Kalling” ze Stephenem Marleyem, Protoje i Jesse Royalem oraz „Faded Away” z Buju Bantonem. Doczekał się nagrody Grammy jako album reggae roku.
Występy na żywo dla pisma “Rolling Stone”, radia BBC 1xtra w Maida Vale i Tuff Gong Studios, tytuł “Przełomowy Artysta Roku” przyznany przez Jamaica Reggae Industry Association czy featuringi na albumach Chase and Status i Rudimental to tylko niektóre z ważniejszych momentów jego wspaniałej kariery.
Kabaka Pyramid powraca do Ostródy po bardzo dobrze przyjętym występie w 2016 roku.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 8.07.2023

Linki:

https://www.facebook.com/KabakaPyramid
https://www.instagram.com/kabakapyramid

Video:

Kabaka Pyramid ft. Damian Marley – Red Gold and Green
https://youtu.be/06htW8IUc9M
Kabaka Pyramid – Faded Away ft. Buju Banton
https://youtu.be/8D1RUlTyFpM
Kabaka Pyramid ft. Damian „Jr. Gong” Marley – Kontraband
https://youtu.be/DFqRUKTDvn4
Kabaka Pyramid – Reggae Music
https://youtu.be/q05liMm3LI4
Kabaka Pyramid – Can’t Breathe
https://youtu.be/BOx3nqWBe1c
Kabaka Pyramid live Ostróda Reggae Festival 2016
https://youtu.be/_brCfDAOq20