DREADZONE (UK)

DREADZONE (Great Britain)
Pionierzy brytyjskiej sceny dub rave powracają do Ostródy by celebrować swoje 30-lecie.

Dreadzone został powołany do życia w 1993 roku przez Grega Dread oraz Tima Brana. Zanim jednak Greg odnalazł swój duchowy dom w „Strefie Strachu”, razem z basistą Leo Williamsem uczestniczył w Big Audio Dynamite, zespole Micka Jonesa z The Clash. Potem dodatkowo z Donem Letts’em sformowali Screaming Target. Dreadzone rozpoczął długą drogę debiutanckim albumem „360°”, a nieśmiertelność zapewnił im wydany w 1995 roku „Second Light” z mega hitem „Little Britain”. Od momentu powstania doskonalili swoje własne, unikalne i niepowtarzalne podejście do dubu. Kolejnym rozdziałem były regularne noce klubowe pod nazwą Dubwiser, klubowe single nakładem Fingerlickin Records oraz albumy „Biological Radio” i „Sound”.
„Dread Times” to ósmy studyjny album Dreadzone i zarejestrowany został w Bunker Studio Micka Jonesa z The Clash. Wydany przez ich własną wytwórnię Dubwiser, w dniu premiery wdarł się szturmem na listę Top 40 oficjalnych albumów w Wielkiej Brytanii i po raz pierwszy od ponad 20 lat zespół znalazł się na listach przebojów.
Dreadzone powraca do Ostródy w nowym składzie: obok założycieli grupy perkusisty i producenta Grega Dread i basisty Leo Williamsa, legendarnego jamajskiego wokalisty Earl 16, zobaczymy również Bazila zajmującego się elektroniką i Blake’a Roberta (syna Grega) na gitarze.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 8.07.2023

Linki:

http://www.dreadzone.com
https://www.facebook.com/dreadzone

video:

Dreadzone & Emily Capell – Dread Town
https://youtu.be/UiJJUzOjqxc
Dreadzone – 16 Hole
https://youtu.be/ASgXgJGwoSg
Dreadzone – Mountain
https://youtu.be/gPhCkaWRNro
Dreadzone live Ostróda Reggae Festival, Poland, 2017
https://youtu.be/tggyrDNRQF8
Dreadzone – Zion Youth
https://youtu.be/lULTNk_fSvs
Dreadzone – Gangster
http://youtu.be/nPpsyM5vpsM