CHRISTOPHER MARTIN & JAMDONZ BAND (Jamajka)

Jeden z czołowych przedstawicieli słodkiej odmiany jamajskiego reggae i protegowany Gentlemana, z którym nagrał hit „To the Top”, po raz pierwszy rozgrzeje serca w Ostródzie.

W co najmniej jednej kwestii Jamajka jest krajem szczególnym. Państwo pod względem ilości mieszkańców porównywalne z Warszawą w ciągu ostatnich 60 lat dało światu więcej znanych muzyków niż jedna czwarta globu.

Christopher Martin urodził się w Walentynki, co w sposób oczywisty zdeterminowało styl muzyczny, który doskonali od wczesnych młodzieńczych lat. Jest absolwentem Watermount All-Age oraz Cram St. Jago High School. W wieku 18 lat wziął udział w programie „Digicel Rising Stars’’ (jamajskiej wersji „Idola”), gdzie zapewnił sobie zwycięstwo znakomitym wykonaniem utworów „Take my Wings” i „I’ll be your Driver”. Chwilę później ukazał się jego debiutancki singiel „Love is all We Need”, który z miejsca ugruntował pozycję młodego artysty na lokalnym rynku. Jego talent, barwa głosu oraz maniera śpiewania w stylu retro szybko zwróciły uwagę czołowych jamajskich producentów jak Robert Livingstone (Big Yard), Arif Cooper, Shane Brown (Jukeboxx) czy Christopher Birch, u boku których nagrał m.in. „Nah Go Change’’, „Tonight’’ oraz „Giving it’’. W 2007 roku Chris został zaproszony do „One Night with Michael Bolton”, a rok później wziął udział w Jamaican Air Jazz Festival. Jest laureatem wielu nagród, w tym tytułu „Wokalista Roku” na Jamajce i w Kenii oraz nominacji do Jamaica Observer Teenage Choice Awards.

Pomimo wciąż młodego wieku stał się już międzynarodową gwiazdą. Jest popularny zarówno w Stanach Zjednoczonych, Afryce, jak i Azji. Europa poznała bliżej twórczość Christophera Martina za sprawą jego współpracy z Gentlemanem. Ich piosenka „To the Top” podbiła listy przebojów w 2010 roku. Zaowocowało to wspólną trasą koncertową, obejmującą takie kraje jak Niemcy, Szwajcaria, Francja, Holandia, Hiszpania, Macedonia i oczywiście Polska. Christopher Martin gościł już nad Wisłą dwukrotnie, ale tym razem usłyszymy jego materiał solowy z towarzyszeniem jamajskiej grupy Jamdonz Band.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 8-07-2018

Linki:

https://www.facebook.com/christophermartinja/

Video:

I’m A Big Deal

https://youtu.be/zF9uoJ2PytQ

Mama

Let Her Go

Baby I Love You