STROJNOWY (Polska)

Piotr  Strojnowski, ongiś współzałożyciel i jeden z wokalistów Daab ze swoim zespołem zaprezentuje nowy muzyczny materiał zarejestrowany na nadchodzący album.

Piotr  Strojnowski nie lubi pustki. Powrócił na muzyczną scenę w 2016 roku ze swoim nowym zespołem Strojnowy. Pozostałymi członkami grupy są doświadczeni muzycy: Grzegorz Rytka, Michał Marecki, Paweł Mazurczak, Jacek Orłow, Krzysztof Nowicki, Piotr Hrycyk i Łukasz Hodor, znani z takich zespołów jak T.Love, Daab, Kapela ze wsi Warszawa, Sidney Polak, Habakuk czy The Bartenders. Za mix i mastering albumu oraz live mix koncertów odpowiada Mariusz „Activator” Dziurawiec ze Studia As One. Krążek zawiera same premierowe utwory i jest już gotowy do wydania.

Muzyczna bezpretensjonalność oraz teksty Piotra wypełniają niszę w liryce polskiej muzyki, w której tak niewiele słyszy się komentarzy do czasów współczesnych. Śpiewa również o miłości w sposób bardziej wyrafinowany niż standartowy poziom polskiej piosenki.

Piotr Strojnowy to ważna postać polskiej sceny. Jest autorem tekstów i współkompozytorem takich przebojów Daabu jak „Ogrodu serce”, „Fala ludzkich serc”, „Słowo ciałem się stało”, „Serce jak ogień” czy „Fryzjer na plaży”. Niektóre z tych nieśmiertelnych klasyków historii krajowego reggae będzie można również usłyszeć na tym koncercie.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 6-07-2018

Linki:

https://www.facebook.com/strojnowy

Video:

Strojnowy – „Wojna”, live Warszawa 2016

https://youtu.be/UE2Wsh1wjyA

Strojnowy – „Wolność serc”, live

https://youtu.be/JltiyAGT3xQ

Strojnowy – „W moim ogrodzie”, live

https://youtu.be/wMjmDThxSTU