Wykonawcy 2018

DAMIAN SYJONFAM (Polska)

DAMIAN SYJONFAM (Polska)

Od wydania ostatniej płyty Damiana „To co było, to będzie” minęły dwa lata. Przez ten czas mentalnie wrócił do Korzeni, do miejsc i czasu, w których mógł znów zaczerpnąć ze źródła inspiracji. O czym zaśpiewa na nowej płycie? Przekonamy się na premierowym koncercie albumu „Czuję, więc jestem”.

Jego muzyczna droga rozpoczęła się w 1996 roku, kiedy do współpracy zaprosiła go pamiętna grupa reggae Natura. Po kilku wspólnie zagranych koncertach Damian wyjechał do Londynu chcąc pogłębić swoją wiedzę muzyczną. Tam ukończył kurs realizacji dźwięku. W 2007 roku powołał do życia zespół ComeYah, w którym był wokalistą, autorem tekstów i współtwórcą muzyki. W 2012 roku zachwycili Polskę debiutanckim albumem „Na Wschód”. Wkrótce jednak Damian pożegnał zespół, wyjechał zagranicę i na dłuższy czas zamilkł. Po powrocie w 2013 roku rozpoczął pracę nad solową płytą, na którą muzykę tworzyli austriacki zespół House of Riddim, holenderski kolektyw Bass Galore Productions, K-Jah Sound, D’Roots Brothers oraz Watzek Wawrzyniak, który jest producentem większości utworów na płycie. Koncert podczas Ostróda Reggae Festival 2014 był premierą albumu „Wracam do domu”. Płyta zawędrowała na drugie miejsce sprzedaży płyt w Polsce wg. OLIS.

W podsumowaniach lat 2014 -2016 według słuchaczy audycji reggae „Strefa Dread” na antenie Polskiego Radia Czwórka Damian nieprzerwanie zajmuje najwyższe miejsca. W lutym 2016 ukazał się jego najnowszy album „To co było, to będzie”. Muzykę na płytę współtworzył ponownie Watzek Wawrzyniak, pojawiają się również niemiecki kolektyw producencki Oneness Records oraz Riddim Bandits. Wszystkie teksty na płycie są autorstwa Damiana, a gościnnie zaśpiewali: Mesajah, Pablopavo i Paprodziad. W 2017 roku ukazała się jego winylowa kompilacja „Ten świat jest twój”, zawierająca m.in. niepublikowane wcześniej utwory „Terror” i „Fałszywy doktor”.

Na scenie towarzyszyć mu będzie niezawodna ekipa D’Roots Brothers.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 6.07.2018

Linki:

http://syjonfam.com

https://www.facebook.com/syjonfam

Video:

„Terror”

„Kto siłę ma”

“Powstanie”

https://youtu.be/I1twwTBEERY

„Opowieści”

https://youtu.be/EAaz9TdfzZM

„Ekonomiczna wojna”

https://youtu.be/DKRcfXPqIdQ

„Wracam do domu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *