NATTALI RIZE [AUS/JAM]

NATTALI RIZE
(Australia / Jamajka)

Zapytaj ją, skąd pochodzi, a powie ci „ze wszystkich stron”. To trafny opis wokalistki, który wymyka się granicom kulturowo, muzycznie i duchowo.

Debiutancki album Nattali Rize „Rebel Frequency” trafił na półki w marcu 2017 roku i spotkał się z dużym uznaniem, oddziaływując na światowe listy i serca. Znany ze swoich pełnych energii, prowokujących do myślenia i podnoszących na duchu koncertów na żywo ten międzynarodowy zespół (Australia/Jamajka) dostarcza czystej energii i wibracji, kanalizując głębokie wpływy reggae w Stylu Nowej Ery. To coś więcej niż etykiety gatunków. Muzyka, przesłanie i intencje wykraczają poza granice i morza, które nas dzielą. To ruch, który przywoła pamięć o tym, kim jesteśmy, o naszej zbiorowej sile, o tym, kim możemy być, o przełamaniu mentalnych uwarunkowań i znalezieniu pełnej wolności w naszym życiu. Przygotuj się na poruszenie!

Nattali Rize jest znana na całym świecie ze swojego niezachwianego zaangażowania w wykorzystywanie swojego głosu i muzyki do globalnej zmiany w kierunku Pełnej Wolności oraz ruchu Prawdy i Sprawiedliwości ponad systemowym wyzyskiem ludzi i naszej planety. Projekt Nattali Rize wystartował z Jamajki do Stanów Zjednoczonych, UE i poza nią w 2015 roku i wielokrotnie występował na festiwalach i w klubach. Teraz, mając za sobą trasy koncertowe z takimi gwiazdami jak Michael Franti i Spearhead, Protoje, Katchafire, Third World, J-Boog, Julian Marley, Tribal Seeds, Common Kings, Trevor Hall i nie tylko, ten światowy ruch wciąż rośnie!
Termin „zmiana społeczna” nie wystarcza Nattali, jej myślenie jest bardziej zbliżone do „pełnego remontu systemu” z „Rebel Frequency”, gdzie Nattali oświadcza: „Jesteśmy tutaj aby działać na innej częstotliwości niż ta, na której nadaje współczesny światowy system, kultura konsumpcjonizmu i umysłowego niewolnictwa”.
„Naszą intencją jest rozpalenie w nas pamięci o naszej indywidualnej i zbiorowej mocy za pomocą muzyki, aby żyć pełnią życia i zdać sobie sprawę, że jesteśmy ewoluującymi istotami światła. Rzeczywistość Pełnej Wolności możliwa jest na tej ziemi i w tych czasach. Wykorzystujemy muzykę, aby wybrzmieć w częstotliwościach nasyconych tą ideą i rezonować na wyższym poziomie niż to, co obecnie dzieje się w światowej kulturze. Ludzie są potężni, chcemy aby odzyskali tę moc i przestali być sługami systemu, który nigdy nie służył i nigdy nie będzie im służył na miarę ich potencjału. W związku z tym nasza częstotliwość w tym systemie jest rebeliancka… Zbuntowana muzyka, zbuntowane zakresy – z tym mamy tu do czynienia!” – określiła się Nattali Rize.
Wokalistkę można usłyszeć również w kilku utworach znanego w świecie projektu Playing for Change. Ostatnie single to wspólne piosenki m.in. z Mike Love, Kumarem czy Arise Roots.
W 2013 roku wystąpiła po raz pierwszy w Polsce na Ostróda Reggae Festival ze swoją ówczesną grupą Blue King Brown. 3 lata później powróciła jako Nattali Rize.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 9.07.2023

Linki:

https://nattalirize.com/
https://facebook.com/nattalirize

Video:

One People
https://youtu.be/eNQTZ_lxLXs
Nattali Rize & Julian Marley – Natty Rides Again
https://youtu.be/1gwnEluA3r0
Nattali Rize – Rebel Frequency
https://youtu.be/4JX_1sI1cQQ
Nattali Rize – Warriors


Playing for Change – Get up Stand up feat. Nattali Rize
https://youtu.be/d6szT5NnwTY
Playing for Change – Rasta Children feat. Nattali Rize
https://youtu.be/68calsldQ38
Rebel Love feat. Zuggu Dan
https://youtu.be/9bAAiyr_4QY
Generations Will Rize feat. Kabaka Pyramid
https://youtu.be/ilVGGQkWVwc
Live Ostróda Reggae Festival 2016
https://youtu.be/po9i_sTbbUU