Wykonawcy 2018

DUB INC. (Francja)

DUB INC. (Francja)

Są symbolem sukcesu idei „zrób to sam” w reggae oraz globalnym fenomenem muzyki korzeni z Francji. Można być pewnym, że znów w Ostródzie rozgrzeją scenę do czerwoności.

Dub Inc. (wcześniej jako Dub Incorporation) powstali we francuskim Saint-Etienne w 1997 roku na bazie historii wspólnej dla wielu innych grup. Ekipa przyjaciół zgromadziła się wokół wspólnej pasji – muzyki. Od wielu lat koncertują na całym świecie, regularnie grając przed dziesiątkami tysięcy widzów, rozpalając scenę na największych europejskich i francuskich festiwalach, porywając publiczność z Ameryki Południowej, Afryki i Indii. Pomimo nieobecności w głównych mediach, ich teledyski w ciągu kilku dni zyskują setki tysięcy wyświetleń, a na portalach społecznościowych śledzi ich prawie pięćset tysięcy fanów. Zawsze podążali własną drogą, budując swoją dyskografię z pasją, talentem i skupieniem. Być może dlatego od lat są najlepszymi ambasadorami francuskiego reggae na świecie.

Ich charakterystycznym znakiem są wspaniale zharmonizowane głosy dwójki wokalistów – Bouchkoura, którego styl to mieszanka reggae i orientalnych zaśpiewów oraz Komlana, który emituje energię i siłę ragga dancehall.

Grupa trzykrotnie zdobyła francuską nagrodę muzyczną Victoires du Reggae. W 2016 roku powrócili z szóstym albumem „So What”. Utwory inspirowane są mrocznymi wydarzeniami, które miały miejsce we Francji w czasie jego powstawania. Zawiera też dużą dawkę optymizmu i apeluje o miłość i szacunek dla sąsiadów, kimkolwiek są. Jako synowie imigrantów, którzy budowali swoje życie we Francji i którym rodzice przekazali znaczenie wspólnoty, szacunku i solidarności, członkowie Dub Inc są dowodem na to, że możemy osiągnąć piękne rzeczy tylko razem, zjednoczeni duchem. „So What”, z mieszanką wpływów dancehall, hip-hopu i elektroniki, jest czystym albumem reggae, zachowującym wartości tego zbuntowanego, duchowego i uniwersalnego gatunku muzycznego. W charakterze gości usłyszysz na płycie włoskich bliźniaków z Mellow Mood i francuskiego wokalistę Naâmana.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 6.07.2018

Linki:

http://www.dub-inc.com

https://www.facebook.com/dubinc

video:

Dub Inc – Don’t be a Victim feat. Naâman

https://youtu.be/w1K8lsjQ3mM

Dub Inc – Justice feat. Mellow Mood

Dub Inc – Chaque nouvelle page

http://youtu.be/JjwQudZdL1s

Dub Inc – Exil (acoustic session)

Dub Inc – Enfants des Ghettos feat. Meta Dia & Alif Naaba

http://youtu.be/avoLglj653U

Dub Inc – Jump up, live Paléo Festival 2013

Dub Inc – My Freestyle live

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *