DUBERMAN feat. HORNSMAN COYOTE (Polska / Serbia)

Znają się i współpracują od lat, ale nieczęsto można zobaczyć ich na scenie razem. Fachowcy polskiego roots oraz jeden z najważniejszych muzyków reggae na Bałkanach.

Początki Dubermana datują się na 2002 rok. W zespole spotkali się znany z Paprika Korps Piotrek, Dr Emzk – początkujący wówczas adept muzyki dub, basista Katharsis, Village of Peace i Natury – Bhakti oraz gitarzysta Bakshishu MarioTolo. Imigranci wsparci rodowitymi krakowiakami Markiem – perkusistą Świetlików oraz Sławkiem i Rafałem – muzykami DreadLion, zaczynają stawiać pierwsze kroki pod nowym szyldem. W 2004 roku ze składu odchodzi MarioTolo zastąpiony przez Jacka (lidera zespołu YereYereLi). W 2005 wystąpili w krakowskim klubie Studio jako support Horace Andy’ego. 2006 rok to pierwszy album „King of the Day”, który zaowocował licznymi koncertami w Polsce i zagranicą.  Potem zespół zamilkł na kilka lat, grywając sporadycznie. Do zespołu dołączył basista grup Vavamuffin oraz Ludziki – Emili Jones. W roku 2013 wydali epkę „Duberman is Back” oraz wystąpili na Ostróda Reggae Festival. Album o tym samym tytule ukazał się w 2014 nakładem Karrot Kommando. Gościnnie pojawią się na nim Pablopavo, Junior Stress, Miodu (Jamal), Magda Sobczak (Kapela Ze Wsi Warszawa) i Diggy Dang (Reggae Rajahs, Indie). Ciekawa muzyka oraz wyjątkowe brzmienie wygenerowane przez Studio As One spotkały się z ciepłym przyjęciem. Album promował singiel „Moving Around” z udziałem Magdy Sobczak. Klip został nakręcony w Gruzji, a piosenka pięknie opowiada o potrzebie poznawania świata.

Pochodzący z Serbii Hornsman Coyote, lider grupy Eyesburn, jest muzykiem, wokalistą i puzonistą z ogromnym dorobkiem zarówno jako autor, jak i muzyk sesyjny (m.in. Lee Scratch Perry). Polacy poznali go za sprawą występów z Joint Venture Sound System i Ghetto Priest oraz dwóch solowych albumów „Self Defend You” i „What Next?”. W ubiegłym roku Duberman zagrał wspólną trasę w Polsce z Hornsmanem Coyote.

Ostróda Reggae Festival, Amfiteatr, 11.07.2019

Linki:

https://www.facebook.com/duberman.band

https://www.facebook.com/HornsmanCoyote

Video

“Moving Around” feat. Magda Sobczak (clip)

https://youtu.be/veKSxHq6Xxs

„Where is my Road”

Hornsman Coyote – Bells of Hate

„Golden Gate” live ORF 2013

https://youtu.be/TUIewJIYQbw

„Reggae party” live ORF 2013

https://youtu.be/Bpshz76bYKw

“I Am Who I Am” clip

http://youtu.be/__5mgRBrilo