JABBADUB FEAT. RAZTAMAMA & MR. BORECKI (Polska)

Jabbadub to projekt Dino Dub Selectora, współzałożyciela dubowego wydawnictwa internetowego Paproota.org. To jedna z pierwszych w Polsce formacji, która gra własne produkcje, miksowane na żywo z wielu śladów.

Wszystko zaczęło się 12 lat temu w zgorzeleckim klubie „Nadole”. Na gitarze grał wtedy Maciek Węgrzyn (Paihivo, Rootstical), a wokalem zajął się Krzysiek Gołąb (Arubdub, Dove Dub, K.I.N.T.). Podczas pamiętnego Dub Tour w 2007 roku do zespołu dołączył wokalista Grzesiek Dusza. W tym samym czasie ukazał się pierwszy SP pt. „Loi Tri Havi”, a następnie EP „Woman” (2009). 2010 to pierwszy długogrający album Jabbadub „Ravenge Dub Signal”.

Znana wcześniej z takich projektów jak Mazari, Fat Pajp i Gradu Minimo RazTaMama to wokalistka pochodząca z Wrocławia i główny głos Jabbadub w chwili obecnej.

Mr Borecki, na codzień selektor składu Young Pistols, w ekipie Jabbadub pełni rolę DJ’a rozgrzewającego publiczność swoimi nawijkami.

W 2016 roku z okazji 10-lecia Jabbadub ukazał się EP „X” nagrany wspólnie z RazTaMamą. Gościnnie udzielał się  również Mr. Borecki oraz saksofonista Push. Jabbadub to mocny digital dubowy steppers, który usłyszeć można również na kolejnym albumie z RazTaMamą „Dub Love” (2017). Nagrań dokonano w Astralnym Studio we Wrocławiu oraz Kirby Farm w Anglii, a wydano jak zwykle w Paproota.org. Do składu studyjnego dołączyli Paweł Feduch z Afrotuby (sax) i Łukasz Lisak (conga, ex PapaDram). Jabbadub zagrał dziesiątki koncertów w całej Polsce i za granicą.

Linki:

https://www.facebook.com/JabbadubProductions

http://paproota.org/

 

video:

 

Jabbadub & Raztamama – Siała Baba Dub

Jabbadub & Raztamama – Sound System feat. Mr. Borecki

https://youtu.be/Z-tFruJCaLA

Jabbadub – Muzyka