SHASHAMANE (Polska)

To jedna z tych formacji, które przywracają wiarę w krajowe roots reggae. Muzyka z doświadczeniem i groovem, do tańca i duchowej zadumy – Origin & Culcha!

Zespół Shashamane powstał ponad 2 lata temu i w swoim składzie zgromadził doświadczonych muzyków, których połączyła wspólna pasja jaką jest fascynacja jamajskimi brzmieniami, a zwłaszcza roots reggae i dub. Wśród tworzących formację znalazły się osoby współpracujące wcześniej z takimi grupami jak Bakshish, Duberman, Tabu, Lion Vibrations, Zgroza, Jahoo, Baobab, Natural Mystic, Ziggie Piggie, YO i wielu innymi, nie tylko związanymi ze środowiskiem reggae. Do tej pory Shashamane zaprezentowało się podczas takich imprez jak m.in.: Winter Reggae w Gliwicach, Najcieplejsze Miejsce na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim, Rub’n’Dub Festiwal w Gliwicach, Reggae w Stodole w Kobiórze.

Ich debiutancka EPka „Origin & Culcha” ukazała się za sprawą Zima Records w 2017 roku. W nagraniach wzięło udział małżeństwo Magdalena i Adam Milwiw-Baron z grupy The Lions, którzy wparli Shashamane instrumentami dętymi. Nad miksem i masteringiem czuwał holenderski muzyk i producent Marc Baronner / Bass Galore Productions, współpracujący wcześniej z takimi artystami jak Brinsley Forde (ex-Aswad), Addis Pablo czy Damian SyjonFam. Na płycie znalazły się również jego wersje dubowe. Shashamane po raz pierwszy w Ostródzie!

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 7.07.2018

Linki:

https://www.facebook.com/Shashamaneband

Video:

Live Winter Reggae 2016

https://youtu.be/oUaIpPln14A

live Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi 2016

https://youtu.be/No0VZn-XiSI