SIDNEY POLAK (Polska)

Autor wielu przebojów z pogranicza reggae, hiphop i folk powraca do działalności solowej. Usłyszycie klasyki, które rozkręciły niejedną imprezę oraz nowe piosenki z zapowiadanej na jesień płyty.

Sidney Polak (Jarosław Polak) to warszawski muzyk, kompozytor, autor tekstów, od 1990 roku perkusista w zespole T.Love, z którym nagrał około 15 albumów i zagrał około 3 tysiące koncertów. Ma też na swoim koncie dwie płyty solowe z autorskimi kompozycjami i tekstami. Pierwsza z nich, „Sidney Polak” (2004), przyniosła takie przeboje jak „Otwieram wino”, „Chorwat” czy „Chomiczówka” oraz trzy Fryderyki w kategoriach: autor, kompozytor oraz album roku – muzyka alternatywna. Wśród gości znaleźli się tam m.in. Reggaenerator, Pablopavo czy Pezet. Wydany w roku 2009 album „Cyfrowy styl życia” zapamiętano dzięki hitom „Skuter”, „Deszcz”, „Natalia” czy nagranym z Eastwest Rockers „Blask”. Sidney jest także producentem muzycznym. Oprócz swoich płyt solowych wyprodukował album „Radio Pezet” (2012) z jego kompozycją „Co mam powiedzieć”. Współpracował też z Juniorem Stressem, Vavamuffin, Trzeci Wymiar czy Dreadsquad. Rok 2018 to zawieszenie działalności koncertowej zespołu T.Love i powrót Sidney’a do solowej aktywności.

W Ostródzie zaprezentuje program oparty na piosenkach reggae ze swojego repertuaru, a także kilka nowych kompozycji z nadchodzącego albumu, który ujrzy światło dzienne jesienią.

Ostróda Reggae Festival, Amfiteatr, 5.07.2018

Linki:

https://www.facebook.com/SidneyPolak/

http://www.polak.pl/

Video:

Chomiczówka

Otwieram wino

https://youtu.be/b16vSZMJ13k

Skuter

https://youtu.be/GcCMSBZ0SwY

Blask feat. Eastwest Rockers

https://youtu.be/lYcYemalB_E

Przemijamy

https://youtu.be/tHY-iXJ1e2E

Chorwat