TABU (Polska)

Trudno już wyobrazić sobie festiwalu bez obecności tej wybuchowej formacji, której popularność wykracza już poza scenę reggae. Pracują nad nowym albumem, więc oprócz klasyki spodziewajcie się również nowych utworów.

Tabu powstali w 2003 roku w Wodzisławiu Śląskim z inicjatywy Rafała Karwota i Marcina Suchego. Przez pierwsze lata działalności krystalizował się skład zespołu, jak i styl muzyczny. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym podąża grupa. W ich muzyce usłyszysz również ska czy elementy muzyki z Bałkanów. Wydali 4 studyjne płyty „Jednosłowo” (2006), „Salut” (2009), „Endorfina” (2012), „Meteory” (2015) oraz album live z Przystanku Woodstock 2014. Setki zagranych koncertów i tysiące przejechanych kilometrów spowodowało, że Tabu to nie tylko zespół muzyczny grający reggae. To wielka rodzina, machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa. Tabu są również twórczą siłą napędową stojącą za festiwalem Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.

Ostatnie ich przeboje, z sukcesem podbijające stacje radiowe oraz serca koncertowej publiczności, to „Kasia” oraz  „Głowa do góry” z udziałem Kamila Bednarka.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 8.07.2018

Linki:

News

http://www.facebook.com/tabu.bandpl

video:

„Kasia”

„Głowa do góry” feat. Bednarek

„Nie damy się”

https://youtu.be/b0KJu__bdHs

„Blisko”

https://youtu.be/vVyaQhNk4PU

„Ładuj”

„Ostróda”

„Nie chcę umierać”

http://youtu.be/Yj6UWAAcMx8

“Jak dobrze Cię widzieć”

http://youtu.be/pJfytQEqJ9Q

Live Przystanek Woodstock 2017

https://youtu.be/5ZsUfXqVCIo