TAMIKA & K-JAH SOUND (USA/Polska)

Bez żadnych wątpliwości wprawią Cię w dobry nastrój. Znasz ją poprzez Gentlemana, ale sama w sobie jest wielkim talentem. Będzie świecić jasno w secie z renomowanym polskim producentem.

Tamika – wokalistka Soul / Reggae / R’n’B, urodzona i wychowana w Virginii (USA) z czwórką rodzeństwa przez samotną matkę w kreatywnym środowisku. Po przeprowadzce do Niemiec została w 2002 roku wokalistką Gentlemana. Tamika dużo koncertowała i zdobyła sporo doświadczenia. Podczas występów z tym znanym wokalistą regularnie wykonywała własne piosenki, stając się w końcu popularną wokalistką i współpracując z wieloma różnymi artystami. Jej głos można usłyszeć na albumie „Tough Enough” The Far East Band, w projekcie Sisters i na własnym EP „Good Days”. Jej debiutancki album „Piece of Mind” (2012) to szczery liryczny przekaz połączony z delikatnie utkaną muzyką współczesnych korzeni, pięknymi melodiami i dużą miłością do detali. Dzisiaj Tamika jest w trasie na całym świecie ze swoim solowym projektem i Gentleman & The Evolution Band. Od 2014 roku regularnie występuje z K-Jah Sound, dostarczając świadomych tekstów i duchowego przesłania o smaku Sound System. Unikalnego stylu wokalnego Tamiki nie można pomylić z żadnym innym.

K-Jah Sound to pseudonim Krystiana „K-Jah” Walczaka, producenta muzycznego, DJ’a, muzyka i realizatora dźwięku. W 2002 roku zaczął występować jako K-Jah Positive Sound System. W 2008 współtworzył Rastasize i nagrał album „Day by Day” w Tuff Gong Studio w Kingston. W 2010 roku K-Jah rozpoczął współpracę z wokalistami i instrumentalistami, co zaowocowało stworzeniem riddimów i remiksów m.in. dla Lutan Fyah, Luciano, Runkus, Rapha Pico i wielu innych. „Sweet Love Riddim” był już projektem z międzynarodowymi wokalistami. Wtedy pojawił się świetny „Cry No More”, zaśpiewany przez Tamikę. Pojawił się też na debiutanckim albumie K-Jah Sound „Link up!”. Wśród gości można usłyszeć tam Sarę Lugo, Runkusa, Lutan Fyah, Dawida Portasza i wielu innych. Również Tamika i jej mąż Gentleman zaśpiewali niesamowite „Defenders of the Light” na Elbib Riddim, wyprodukowanym przez K-Jah. Na pewno usłyszysz to na żywo w Ostródzie, obok nowych hitów polskiego producenta, współpracującego obecnie z Bushmanem, Warrior Kingiem, Vanessą Bongo, Christosem DC, Droop Lionem i wieloma innymi.

Ostróda Reggae Festival, Amfiteatr, 11.07.2019

Linki:

https://www.facebook.com/kjahsound/

https://www.facebook.com/tamika.music/

Video

Defenders Of The Light

https://youtu.be/uOqGgk468HM

Cry No More

https://youtu.be/YSBwSAKccv4

Spiritual Wealth (live)

https://youtu.be/rjUrf95J-vI