THE BEAT ROOTZ

Co łączy Polskę z pięknym acz odległym Mauritiusem? Odpowiedź jest prosta – to muzyka reggae. Kolejne potwierdzenie tezy, że styl muzyczny wywodzący się z Jamajki jest uniwersalny. To on spowodował, że doświadczeni muzycy z Mauritiusa, Polski i Wielkiej Brytanii postanowili połączyć siły. Ich pierwszy EP „I Love my Life” ukazał się w ub. roku.

The Beat Rootz powstali w Warszawie w 2018 roku jako nowy projekt na multikulturalnej mapie stolicy. Jednak członkowie składu wcześniej zgromadzili sporo doświadczenia w wielu innych grupach reggae czy punk.

To miłość była powodem przeprowadzki charyzmatycznego czarnego wokalisty Stefano Auguste „Rasta Nation” z Mauritiusa do Polski. Zaczął uczestniczyć w muzycznych jam sessions organizowanych w Warszawie przez grupę Groove Baza. Potem był częścią wokalnego trio grupy The Rockas, która w 2016 roku wydała album.

Stefano wnosi do zespołu inną perspektywę oraz promuje barwne i bogate dziedzictwo kulturowe swojej ojczyzny.

W składzie The Beat Rootz zobaczysz muzyków z wieloletnim doświadczeniem w graniu reggae w Polsce. Lista referencji obejmuje takie grupy jak Transmisja, Galago Band, Rocka’s Delight, Stage of Unity, Vibes’n’Power czy The Bartenders. Znaczą one dużo dla każdego fana muzyki korzeni w kraju.

Co punk ma wspólnego z The Beat Rootz? Piękne linie saksofonu są zasługą „polskiego Anglika”, Aidana Hoyle. Wcześniej grał z X-Ray Spex, legendarną londyńską grupą punkową z lat 70. ub. wieku.

Po lokalnych koncertach The Beat Rootz zarejestrowali debiutanckie EP z 4 utworami. Materiał zarejestrował związany z grupą Radar w zaprzyjaźnionym KingsTone Studio. Miksem i masteringiem zajęli się fachowcy ze Studio As One, znani ze swojej pracy dla wielu artystów od Kapeli ze Wsi Warszawa po Zion Train.

Linki:

 

https://www.facebook.com/TheBeatRootz.Warsaw

https://www.instagram.com/thebeatrootz

 

Video:

 

The Beat Rootz live, performing „I Love my Life” EP (2020)

https://youtu.be/iINb8N4Pm4s